آنچه برای اجاره پارتیشن عروسی لازم است

مدیریت جشن عروسی

برگزاری مراسم عروسی در وهله اول امری ساده به نظر می‏‌آید ولی در حقیقت برای تمام کارها و مراحل عروسی باید برنامه ریزی شود. طبیعی است که هر شخص اقدام به خرید وسایل گوناگون و خاص کند اما بهتر است که از گزینه اجاره پارتیشن عروسی استفاده کنید. این کار به شما کمک می‏کند تا هزینه کمتری صرف کنید چرا که بیشتر وسایل فقط مختص مراسم عروسی می‏‌باشند.

اجاره پارتیشن عروسی
اجاره باغ و تجهیزات عروسی

انواع مختلف پارتیشن عروسی:

برای برگزاری یک مراسم بی‌­نقص، باید نکات و برنامه‏‌های مهمی را در نظر گرفت. به عنوان مثال، مواردی همچون فضای مناسب مثل تالار و باغ، تجهیزات مناسب، نحوه گل آرایی و تزیین جایگاه عروس و داماد، اتاق عقد و نحوه پذیرایی از مهمانان مواردی هستند که باید در نظر گرفته شوند. همچنین تجهیزات مختلفی باید تهیه شوند از جمله:

 1. اجاره میز و صندلی مخصوص مراسم: در یک مراسم، باید میز و صندلی‌‏های مختلفی برای نشیمن، پذیرایی و غذاخوری به اندازه مهمانان فراهم شوند. می‏‌توانید از چند مبلمان راحت هم برای مهمانان ویژه استفاده کنید. در برخی از مراسم‌‏ها از میزهای LED هم برای پخش نور استفاده می‏شود.
 2. اجاره ظروف مجالس: برای مراسم‏‌هایی مانند عروسی، استفاده از ظروف یک بار مصرف مناسب نیست و بهتر است از ظروف چینی و شیشه‏‌های مختلف برای پذیرایی از مهمانان برای نوشیدنی، میوه، شیرینی، شام و دسر استفاده می‏شوند. بهتر است که ظروف مورد نظر بیشتر از تعداد مهمانان اجاره شود که چیزی کم و کسر نباشد.
 3. اجاره سفره عقد: انتخاب وسایل و تزئینات سفره و اتاق عقد، امری سلیقه‌ه‏ای است که بسته به سلیقه هر شخص در انواع مختلفی طراحی می‏شوند. وسایل‏های مختلفی در سفره عقد چیده می‏شوند که باید به طور کامل چک شوند.

  اجاره پارتیشن عروسی
  تزئینات سفره عقد
 4. اجاره ماشین عروسی: امروزه با توجه به تغییر سلیقه‏‌ها، اغلب از ماشین‏‌های قدیمی یا ماشین‏‌های گران‌قیمت استفاده می‏‌شود که گل آرایی آن از اهمیت ویژه‌‏ای برخوردار است. سیستم‌‏های خانگی برای مراسم‌‏های بزرگ مناسب نیستند و لازم است از سیستم‏های بزرگ­تر و قوی­‌تر استفاده شود.
 1. اجاره لوازم نورپردازی: در سالن‏‌ها و باغ‌‏ها از سیستم نورپردازی و جلوه‏‌های ویژه برای زیباسازی فضا در امر اجاره پارتیشن عروسی مورد استفاده قرار می‏‌گیرند. این نوع دستگاه‏‌ها شامل لیزر، فلشر، بلک لایت و… می‏‌باشند که اغلب برای رقص نور استفاده می‏‌شوند. برخی در کنار لیزر از مه ساز هم استفاده می‏کنند که با ایجاد مه در فضا، زیبایی را دو چندان می‏کند.
 2. اجاره گروه موزیک، سیستم صوتی و باند: اجرای موزیک معمولا بر عهده یک دي­جي است که سیستم‏‌های صوتی، باند و میکروفون را همراه خود دارد.

       7. اجاره گروه عکاسی دوربین فیلمبرداری: در مراسم‌‏های عروسی، از گروه‏‌های عکاسی و فیلمبردارهای خبره‌‏ای دعوت می‏شود که تجهیزات مورد نیاز را دارند.

اجاره پارتیشن عروسی
گل آرایی‏‌های خاص در عروسی

مزایای استفاده از اجاره تجهیزات عروسی:

 1. صرف هزینه کمتر برای اجاره نسبت به خرید تمام لوازم و تجهیزات
 2. تهیه همه تجهیزات مورد نیاز از سایت‏‌های معتبر
 3. مشاوره گرفتن از سایت‏‌های گوناگون جهت اجاره لوازم ضروری و متناسب با هر نوع مراسم
 4. صرفه­‌جویی در زمان و کاهش میزان نگرانی شما در خصوص تهیه کامل لوازم

اجاره باغ و سالن عروسی:

مزایای اجاره باغ برای عروسی:

 1. وجود هوای خوب و عدم نیاز به سیستم تهویه
 2. فضای بزرگتر نسبت به سالن‌‏ها

معایب اجاره باغ برای عروسی:

 1. دشواری خدمت رسانی به مهمانان
 2. احتمال بروز مشکلاتی بر اثر بد شدن هوا مانند برف و باران
 3. صرف هزینه بالاتر جهت اجاره پارتیشن عروسی

مزایای اجاره سالن برای عروسی:

 1. خدمت رسانی بهتر به مهمانان
 2. هزینه مناسب و به صرفه جهت

معایب اجاره سالن برای عروسی:

 1. محدود بودن فضا

2. عدم وجود نور کافی جهت عکاسی و فیلمبرداری

اجاره پارتیشن عروسی
تجهیزات یک سالن عروسی

کلام آخر:

بنابراین خدمات و تشریفات مراسم از نظر طراحی و کیفیت متنوع هستند که بر اساس معیارهای شخصی انتخاب می‏شوند. با توجه به مزایا و معایبی که ذکر شد، انتخاب با شماست که مراسم عروسی خود را در چه محلی و با چه نوع تجهیزاتی برگزار کنید. در اصل تصمیم گیری شما به شرایط مراسم، بودجه و سلیقه شخصی بستگی دارد. بهتر است که برای اجاره پارتیشن عروسی به یک واحد تشریفاتی معتبر مراجعه کرده تا بهترین و مناسب ترین تجهیزات را در اختیار شما بگذارند.

مقالات مرتبط 

هر آن چه که باید راجع به تونل نور در تشریفات و انواع مراسم بدانید

چرا اسپیکر و رقص نور اجاره کنیم؟

محصولات مرتبط 

میز ال ای دی 

میز عسلی پلیمری سفید با شیشه دودی