تزئین جایگاه عروس و داماد

تزئین جایگاه عروس و داماد

بی‌تردید روز ازدواج هر شخصی می تواند از ماندگار ترین و زیباترین روزهای زندگی‌اش باشد، البته اگر هر دو زوج استرس و هیجانات خود را کنترل کنند و با آرامش کامل و برنامه‌ریزی درست و مرتب به این استرس‌ها که کاملاً طبیعی هستند و به سراغ هر زوجی می‌آیند، غلبه کنند. یکی از این دل نگرانی ها در مورد درست و بی‌نقص، برگزار شدن مراسم جشن عروسی یا عقد می باشد، که یکی از آیتم هایی که به هر چه زیباتر شدن این مراسم‌ها کمک فراوانی می‌کند جایگاه عروس و داماد می باشد.

در واقع جایگاه عروس و داماد مرکز توجه دید همگان می باشد و باید برای بی نظیر و خاص شدن این جایگاه تمام تلاش خود را به کار گیرید، که لازمه آن داشتن آگاهی کافی و ایده های متفاوت است که ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که برای تزئین جایگاه عروس و داماد از چه ابزارها و وسایلی استفاده کنید.

تزئین جایگاه با گل

داستان ارتباط بین گل و عشق یک داستان جدایی ناپذیر است و تا بوده عشاق برای ابراز عشق و علاقه خود از گل استفاده می کرده اند. یکی از عناصری که شما نمی توانید از مراسم خود آن را حذف کنید گل می باشد اما اگر علاقه بیش از حد و اندازه‌ای به گل داشته باشید می توانید برای تزئین جایگاه خود از آن استفاده کنید.

رنگ و ترکیب گل ها، نوع گل ها، همگی با توجه به سلیقه شما انتخاب می شوند شما می توانید برای افزایش ماندگاریط از گل های مصنوعی هم در کنار گلهای طبیعی استفاده کنید. استفاده از ریسه ها و آویزها نیز می تواند جلوه خاصی به این تزیینات بدهد.

تزئین جایگاه عروس و داماد

تزئین با پارچه و گل

یکی از ایده هایی که بسیار مورد پسند می باشد و در عین حال بسیار هم زیباست ترکیب پارچه و گل برای تزیین جایگاه عروس و داماد می باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که از هر رنگی برای تزیین جایگاه نباید استفاده کنید و بهترین رنگهای مورد استفاده از پارچه هایی با رنگ های ملایم و با تناژ سفید می باشند.

برای انتخاب گل ها نیز می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که با رنگ پارچه برای شما هارمونی و بسیار زیبا ایجاد می‌کند. همچنین می توانید از گلهایی استفاده کنید که متناسب با گل هایی باشد که برای میزهای پذیرایی از آن استفاده کرده اید، این هماهنگی باعث هرچه زیباتر شدن تزیینات مراسم های شما میشود.

تزئین جایگاه عروس و داماد

تزئین جایگاه با نورپردازی

استفاده از نورپردازی برای تزیین جایگاه یک ایده بسیار متفاوت است و باعث می‌شود جلوه ای خاص به تزئینات شما بدهد. اما آنچه که باعث جذابیت هر چه بیشتر این قضیه می‌شود استفاده درست و بجا از نور ها می باشد و هیچگاه افراط در استفاده از آنها نمی تواند باعث زیبایی شود که حتی باعث آزار چشم های مهمانان شما و حتی خود شما خواهد شد. برای این دسته از تزیینات می‌تواند از دو نوع منبع نور استفاده کنیم یکی منبع نور لایت و کمرنگ و مخفی که در پشت جایگاه قرار می‌گیرد و دیگری منبع نور واضحی مثل ریسه ها می باشد.

تزئین جایگاه عروس و داماد

تزئین با تور و ساتن

استفاده از پارچه های متفاوت برای تزیین جایگاه عروس و داماد یکی از معمول ترین و رایج ترین روش ها می باشد جنس پارچه هایی مثل ساتن و تور برای ایجاد حالت های مختلف و تزئینات بسیار مناسب می باشند، اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده بیش از حد پارچه ها باعث شلوغی جایگاه می شود پس از یک یا در نهایت دو دور از پارچه ها برای پیچیدن استفاده کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب مناسب رنگ پارچه می باشد. شما می توانید از رنگ هایی استفاده کنید که متناسب با رنگ لباس عروس و بقیه تزیینات دیگری که در کنار پارچه از آنها استفاده کرده اید، باشد.

تزئین جایگاه عروس و داماد

تزئین با استفاده از شمع

شاید به تکرار دیده باشید که در مناسبت‌های عاشقانه مثل شام،جشن و… از آنها استفاده می شود. به عبارتی شمع را میتوان نماد شب های عاشقانه و رمانتیک دانست. شما می توانید از شمع با ایده های مختلفی استفاده کنید. مانند قرار دادن آنها بر روی میز، اطراف میز و می توانید با استفاده از ظرف های دلخواه آنها را آویزان کرده یا حتی از پایه‌های بلند برای قرار دادن شمع روی آنها و ایجاد یک مسیر استفاده کنید. اما چیزی که باید به آن بسیار توجه کرد مسئله آتش زا بودن شمع می باشد. پس مطمئن باشید که برای شما این مسئله مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

نکات گفته شده مسائل ساده اما مهمی برای تزئین جایگاه عروس و داماد بودند که ما تمام تلاشمان را کردیم به ساده ترین شکل ممکن و کاربردی ترین حالت آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

تزئین جایگاه عروس و داماد

مقالات مرتبط :

مارا در اینستاگرام دنبال کنید