کاربرد انواع میزبار

میز بار کوچک

امروزه با حرکت کردن جامعه به سمت مدرنیته، در بسیاری از منازل و سالن­های پذیرایی یا حتی کافی­شاپ­ها با دکوراسیون مدرن یا کلاسیک، برای جابه­جایی ظروف و وسایل پذیرایی یا به عنوان دکور از میزبار در ابعاد وطرح­های مختلف، متناسب با دکوراسیون محیط استفاده می­کنند. لازم به ذکر است که میزبار، در ابعاد، اندازه­ها و شکل­های گوناگون، تولید و به بازار عرضه شده است. میزمستطیل، میز مربع و میز دایره­ای از شکل­های مختلف میزبار بشمار می­آیند. همچنین میزهای ثابت، چندطبقه، دیواری و چرخ­دار از نمونه­های میزهای بار محسوب می­شوند. در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی انواع میزبار و میزبار کوچک و کاربرد استفاده از آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

میز بار و انواع مختلف آن

همانطور که پیش­تر به آن اشاره کردیم میز بار وسیله­ای برای جابه­جایی وسایل پذیرایی، در طرح­ها و اشکال و ابعاد مختلف، به عنوان یکی از مدرن­ترین و شیک­ترین وسائل دکوراتیو یا کاربردی در نسل مدرن امروز جایگاه خود را پیدا کرده­است. میزبار در جنس­های متنوعی ساخته و به بازار عرضه شده است؛ میزهای بار ساخته شده از جنس چوب طبیعی یا مصنوعی در رنگ­های قهوه­ای، طلایی و سفید، از مهم­ترین و پرکاربردترین ­آنها بشمار می­آید. لازم به ذکر است که ارتفاع صندلی بار باید حدود 45 الی 50 سانتی متر و ارتفاع استاندارد میز بار باید حدود 70 الی 75 سانتی متر باشد.

  1. میز بار چرخ­دار

میزهای چرخدار یا میزبار چرخدار یکی از بهترین و پرطرفدارترین میزهای بار بوده که علاوه بر کارایی آن به جهت زیبایی منحصرفرد، دربسیاری از منازل به عنوان اکسسوری دکوری از آن استفاده می­کنند. بهره و استفاده از میزبار چرخ­دار باتوجه به سبک و نوع زندگی متفاوت می­باشد، از میزهای چرخدار به عنوان میزاصلی، میز دکوری، کنار میز ناهارخوری­، میز کنار مبلی، میز عصرانه و میز پذیرایی می­توان بهره برد. همچنین میزبار چرخدار در دو جنس چوبی و استیل و در رنگبندی­های مختلف، تولید و به بازار عرضه شده­اند. علاوه بر این از میزبار کوچک چرخدار به عنوان میز دوم یا میز کمکی در کنار میز اصلی، برای قرار دادن وسایل اضافی بر روی آن می­توان استفاده کرد.

از میزبار کمکی ناهارخوری، در کنار میز اصلی برای قرار دادن وسایل پذیرایی که دراولیت مهمان نیستد می­توان بهره­ برد. به این صورت که غذاها و خوراکی­ها در طبقه اول و ظروف اصلی در طبقه زیرین قرار خواهد گرفت؛ برای جلوه بهتر و پرکردن فضای خالی از شمعدان یا گلدان می­توانید بهره ببرید؛ نکته قابل توجه این است که به دلیل چرخ­دار بودن میزبار و امکان ریزش وسایل، در حرکت آن باید دقت بیشتری را به خرج دهید.

میز بار چرخدار
میز بار چرخدار

 

  1. میز بار دیواری

میز باری دیواری باظاهری شیک و کارایی بالا، در محیط­هایی اعم از کافی­شاپ و رستوران­ها یا در دکوراسیون آشپزخانه استفاده و برای قرار دادن بطری­های نوشیدنی  و سرو کردن آن بسیار مناسب می­باشند. و درنهایت جلوه خاصی را به فضای کار یا منزلتان خواهد داد. لازم به ذکر است که در محیط­هایی با فضای کم می­توانید از میزبار کوچک دیواری یا میز تاشو در گوشه­ای از دیوار استفاده و انواعی از نوشیدنی­ها را برای میهمان سرو کنید.

  1. میز بار ثابت

میز بار ثابت با طراحی خاص و منحصر به فرد، به عنوان یکی از زیر مجموعه­های میزبار چرخ­دار محسوب می­شود. این میز دارای دو پایه چرخ­دار و دو پایه ثابت می­باشد. هنگام برگزاری مهمانی­های شلوغ، میز بار ثابت در کنار میز اصلی یا در کنار سالن، به صورت ثابت قرار گرفته و وسایل پذیرایی اضافی مانند دسر، خوراکی­ها و نوشیدنی ها بر روی آن قرار می­گیرند و مهمان­ها از آن به عنوان سلف سرویس می­توانند استفاده کنند. لازم به ذکر است که برای زیبایی و جلوه بیشتر میزبار می­توانید، یک گلدان زیبا و خاص را بر روی آن قرار دهید.

میز بار دیواری
میز بار دیواری

 

جمع بندی و کلام آخر

امروزه با شکل گرفتن زندگی مدرنیته و گرایش مردم به استفاده از وسایل و اکسسوری­های دکرواتیو، مانند میزهای بار تولیدکنندگان این صنعت محصولات زیادی را در طرح­ها، ابعاد، شکل و جنس­های مختلف به بازار عرضه کرده­اند. میزهای بار علاوه بر جنبه دکوری و زیبایی، به عنوان وسیله­ای برای جابه­جایی وسایل در منازل، سالن­های پذیرایی، رستوران­ها و کافی­شاپ­ها استفاده می­شود. همانطور که ذکر شد میزهای بار اندازه و ابعاد مختلف قابل استفاده هستند برای مثال میزبار کوچک به عنوان میز کمکی در کنار میز پذیرایی اصلی یا به عنوان وسیله دکوری ثابت در سالن­ها یا منازل براساس دکوراسیون محیط و سبک زندگی میزبان قرار می­گیرد.

خدمات مرتبط:

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید