استخدام مهماندار جزء جدایی ناپذیر یک مهمانی

وجود یک یا چند مهماندار خانم و یا آقا در برگزاری مراسم و مهمانی‌ها لازم و ضروری است. با استخدام مهماندار از جشن لذت ببرید .او فردی است که در دوره‌های مربوط به مهمانداری انواع مجالس مختلف شرکت کرده و یا تحصیلات آکادمیک مربوطه را گذرانده است. پس پیشنهاد می‌کنیم برای برگزاری انواع مراسم‌ های خود از استخدام یک یا چند مهماندار غافل نشوید زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید در طی مهمانی، خود نیز در کنار مدعووین از مجلس برگزار شده لذت ببرید و کارها را بدون هیچ نگرانی به فرد متخصص بسپارید.

 

با استخدام یک فرد مهماندار می‌توانید شما نیز در کنار مهمانان از مهمانی و مراسم نهایت لذت را ببرید.
با استخدام یک فرد مهماندار می‌توانید شما نیز در کنار مهمانان از مهمانی و مراسم نهایت لذت را ببرید.

 

وظایف مهم یک مهماندار در مراسم و مهمانی

این شخص دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که عبارتند از:

احترام به مدعووین

همان طور که می‌دانید احترام مهمان واجب است و زمانی که فردی به منزل و یا مجلس وارد می‌شود باید به او احترام گذاشت. مهماندار نیز باید احترام مهمانان شما را نگه دارد. لازم به ذکر است که در ورودی سالن و یا فضای برگزاری مراسم، یک یا چند مهماندار باید در کنار درب ورودی حضور داشته باشند تا مهمانان را راهنمایی کنند و به هر یک از آنان خوش آمد بگویند.

مراقبت و تکریم از افراد نیازمند کمک

در تمامی مراسم‌ها در میان مدعویین افراد سالمند نیز حضور دارند همچنین آنان نیاز به مراقبت ویژه دارند از این رو فرد مهماندار در طول مراسم علاوه بر پذیرایی از مهمانان وظیفه رسیدگی به سالمندان موجود در جشن و یا مهمانی را بر عهده دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها نشان دهد. این فرد به علت داشتن تجربه در این زمینه، از پس این کار به خوبی بر می‌آید.

رعایت نهایت ادب و احترام مهماندار

مهمانداران بیش از حد به میزها و مدعووین سر نمی‌زنند زیرا می‌دانند این کار باعث مزاحمت برای آنان خواهد شد پس دورادور حواسشان به همه مهمان‌ها هست و در صورت وجود نیاز، جهت کمک به نزد مهمانان می‌آیند.

آشنایی کامل با اصول پذیرایی از مهمانان

از قدیم می‌گویند که کار را باید به کاردان سپرد، از این رو شما نیز وظیفه پذیرایی را بر عهده مهماندار بگذارید زیرا همان طور که پیش‌تر گفتیم این افراد تمامی اصول مربوط به پذیرایی از مهمانان را به خوبی یاد گرفته و اجرا می‌کنند.

ظاهری آراسته و مناسب مهماندار

یک مهماندار خوب باید مناسب با مجلسی که قرار است در آن حضور داشته باشد نوع پوشش خود را انتخاب کند و همچنین از نکاتی مانند: نظافت و آراستگی ظاهری غافل نشود.

خوش رو خوش اخلاق بودن

او  باید اخلاقی خوب و توأم با مسئولیت پذیری داشته باشد، عبوس و بد اخلاق نباشد. در صورت نیاز چندین و چند باره مهمانان به او، نباید از خود بد خلقی نشان داده و عصبانی شود.

یکی از آدابی که باید مهماندار بلد باشد، احترام گذاشتن به مهمانان می‌باشد.
یکی از آدابی که باید مهماندار بلد باشد، احترام گذاشتن به مهمانان می‌باشد.

قبل از استخدام مهماندار حتماً این موارد را با دقت مطالعه نمائید.

جهت استخدام مهماندار به دفاتر تشریفاتی معتبر مراجعه کرده و یا تماس حاصل نمائید.

توجه داشته باشید که تعداد مدعویین را به طور دقیق بررسی کنید زیرا تعداد مهمانداران با مدعووین رابطه مستقیم دارد. به طور میانگین هر مهماندار تنها به 5 الی 6 نفر می‌تواند رسیدگی کند.

اگر افراد معلول و یا سالمند نیز جزو مهمانان شما هستند، پیشنهاد می‌کنیم برای آن‌ها یک مهماندار جدا استخدام نمائید.

 در صورتی که مهمانی و یا مراسم داخل منزل شما برگزار شد باید قبل از ورود مهمان‌ها مکان وسایل مربوط به پذیرایی را به او نشان دهید و اگر محل برگزاری مراسم داخل تالار و یا باغ بود نیز باید تمامی راه‌ها، خروجی‌ها، سرویس بهداشتی، اتاق تعویض لباس و غیره را به او نشان دهید تا بتواند به مدعویین کمک کند.

بنا به نوع مراسم خود می‌توانید شخص خانم،آقا و یا هر دو را خواست کرده و استخدام نمائید.

می‌توانید از مهماندار بخواهید که در چیدن میز سرو غذا به شما کمک کند.

توجه داشته باشید که مهماندار حتماً باید از تعداد مهمانان و ساعت حضور آنان مطلع باشد تا بتواند برنامه اصولی و همه جانبه جهت پذیرایی از آنان چیده و اجرا نماید.

در صورت تمایل از او بخواهید تا ظرف‌های کثیف را بشوید و در جمع کردن محل برگزاری مراسم بعد از مهمانی به شما کمک کند.

می‌توانید از مهماندار بخواهید تا در انجام امور مربوط به تزئینات به شما کمک کند.
می‌توانید از مهماندار بخواهید تا در انجام امور مربوط به تزئینات به شما کمک کند.

 

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید