تاثیرات نورپردازی در مجالس (اجاره رقص نور)

مقدمه

استفاده از رقص نور در کنار سایر تشریفات جشن‌ها، باعث جذابیت و زیباتر شدن مراسمات می‌شود. استقبال و استفاده زیاد از رقص نور باعث شده است که دستگاه‌های رقص نور از تنوع بالایی در بازار برخوردار باشند و همین امر باعث سردرگمی افراد در انتخاب نوع رقص نور و دستگاه مورد استفاده شود. انواع رقص نورها با توجه به محیط، بودجه و نیاز مشخص می‌شوند. استفاده از رقص‌های نور رنگی و زیبا در ترکیب با موسیقی و دود و لیزر، فضایی رمانتیک و مهیج را به خصوص در عروسی‌ها و مراسم عقد به‌وجود می‌آورد که همین امر باعث شده است کمتر کسی استفاده از رقص‌های نور را در مجلس خود نادیده بگیرد. با اجاره رقص نور جشن مراسم‌ها, مهمانی و تولد خود را جذاب‌تر برگزار نمایید با استفاده از لوازم نورپردازی می‌توانید هیجان مهمانی را چند برابر کنید. در این مقاله شما را با انواع رقص نور و ویژگی‌های هر یک آشنا خواهیم نمود.

 

اهمیت رقص نور در زیباسازی مجالس و میهمانی‌ها

رقص نور فقط در مراسمات ومیهمانی‌ها‌ی بخصوصی کاربرد دارد پس در اکثر مواقع خرید آن توصیه نمی‌شود و بهتر است در مراسمات خود این گونه وسایل رو اجاره کنید. اجاره‌ی رقص نور نه تنها میهمانی و جشن‌های شما را باشکوه‌تر و جذاب‌تر می‌کند بلکه نیازی نیست هزینه‌ی زیادی را بابت خرید آن صرف کنید.

چه نوع رقص نوری برای مراسمات مناسب است؟

مووینگ‌ها:

دستگاه‌های مووینگ از جدیدترین نوع دستگاه‌های رقص نور هستند. مووینگ در لغت به معنی هیجان و تحرک است. این نوع دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین و معروف‌ترین دستگاه‌های رقص نور است که به رباط نورپردازی نیز معروف است. دستگاه مووینگ بیم 230 وات یکی از پرطرفدارترین و زیباترین دستگاه‌های نورپردازی است که این دستگاه دارای قابلیت وکاربرد بسیار بالایی در نورپردازی است. مهم‌ترین ویژگی این دستگاه قابل بیم بودن آن است. بیم در واقع خط نوری است که مانند لوله نور را به بیرون می‌دهد.

از دیگر قابلیت‌های منحصر به فرد این دستگاه، قابلیت وش بودن مووینگ بیم 230 است. در واقع در وش، قابلیت پخش نور وجود دارد و مانند بیم که نور مانند یک خط است، نیست. یکی‌دیگر از قابلیت‌های جذاب و بسیار زیبای این دستگاه، قابلیت گلس گوبو است که باعث می شود گوبو های معمولی دارای چندین رنگ در یک گوبو باشند. قابلیت اضافه شدن رنگین کمان، نیز یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که جدیدا به دستگاه‌های مووینگ اضافه شده است که چندین رنگ به صورت هم‌زمان پخش می‌شود و همین باعث زیباتر شدن محیط می‌شود. در واقع اجاره رقص نور به شما کمک میکند تا مجالس نورانی‌تری را برگزار کنید.

 

جدیدترین نوع دستگاه مووینگ
جدیدترین نوع دستگاه مووینگ

 

 

لیزر نور پردازی:

دستگاه‌های لیزر نورپردازی، یکی از قدیمی‌ترین دستگاه‌هایی است که در نورپردازی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها امروزه نیز به صورت وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل دارای تنوع بالایی نیز می‌باشند. در گذشته، دستگاه‌های لیزر نورپردازی، تک رنگ بودند و تنوع زیادی نداشتند اما امروزه رنگ بندی این نوع دستگاه نیز بیشتر شده است. با استفاده از لیزرهای نورپردازی جلوه‌ای ویژه و خاص را به مجالس خود می‌توانید بدهید. در دستگاه‌های لیزر نورپردازی که به صورت فول کالر طراحی شده است، از 3 دیود لیزری قرمز، سبز و آبی استفاده شده است که با برد کنترلی که در کنار دستگاه وجود دارد، می‌توان رنگ‌ها را با هم ترکیب نمود.

 

لیزر نور پردازی در رنگ های مختلف و زیبا
لیزر نور پردازی در رنگ های مختلف و زیبا

 

تاثیرات نورپردازی در مجالس عروسی و جشن‌ها

همان‌گونه که می‌دانید استفاده از رقص نور در انواع مجالس امروزه به صورت گسترده‌ای استفاده می‌شود. رقص نور باعث ایجاد هاله‌های زیبای نور در مجلس می‌شود و زیبایی محیط را صد چندان می‌نماید. نورهای رنگی و زیبا در تاریکی، محیطی رمانتیک و گاهی هیجانی را بوجود می‌آورند. گاهی استفاده از دستگاه‌های نورپردازی که دارای سنسورهای موزیک نیز می‌باشند، باعث ایجاد شور و هیجان در مهمان‌ها می‌شود. بنابراین رقص نور در ایجاد یک محیط پر انرژی و پر از هیجان نقش بسزایی دارد.

و همچنین استفاده از دستگاه‌های رقص نور این فرصت را به ما می‌دهد که عکس‌های زیبا‌تر و خاطره انگیزتری را در مراسمات خود ثبت کنیم. این‌طورکه به نظر می‌آید، اگر کسی توان خرید تجهیزات نوری و رقص نور داشته باشد، بسیار به صرفه‌تر خواهد بود تا این‌که بخواهد اجاره رقص نور برای جشن‌ها انجام دهد. البته خرید تجهیزات نوری برای کسی مفید و سود آور است که هر روز در حال برگزاری مهمانی و جشن تولد است وگرنه کسی که صرفا سالی چهار یا پنج بار اقدام به برگزاری مهمانی می‌کند، اصلا برای او به صرفه نیست که تجهیزات نوری خریداری کند و بهتر است که اقدام به اجاره رقص نور برای جشن‌ها کند.

 

جذابیت و زیباتر شدن محیط با دستگاه های رقص نور
جذابیت و زیباتر شدن محیط با دستگاه های رقص نور

 

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید