اجاره سیستم صوتی به چه صورت است

مقدمه

سیستم صوتی دستگاهی برای پخش صدا است که از گذشته تا به حال وجود داشته ولی امروزه بسیار پیشرفته‌تر شده است. این دستگاه در مجالس عروسی یا مراسم عزاداری و هیئت‌ها، در منازل به عنوان مثال باند‌های سینما خانگی یا برای کامپیوتر، که از اسپیکر استفاده می‌شود و هم‌چنین ضبط ماشین‌ها کاربرد دارد . یکی از این موارد که وجود آن در هر مراسمی لازم و ضروری است اجاره سیستم صوتی می‌باشد.

انواع سیستم‌های صوتی

سیستم‌های صوتی انواع مختلفی دارند.از انواع آنها می‌توان باند بیضی، باند گرد، آمپلی فایر، ساب ووفر، کامپوننت، میدرنج، توییتر و خازن و … را نام برد.

بعضی از این سیستم‌ها دارای رقص نور هم هستند که جلوه‌ای بسیار زیبا به همراه دارند.این سیستم‌هایی که در بالا نام برده شد، هر کدام کاربرد‌های متفاوتی دارند و در جای مخصوصی استفاده می‌شوند.

سیستم صوتی خانگی بسیار پیشرفته‌تر و پر قدرت‌تر شده است

سیستم‌های صوتی چگونه کار می‌کنند

سیستم‌های صوتی ابتدا انرژی صوتی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند و برای استفاده کردن از آنها به مبدل ورودی و خروجی احتیاج است و هم‌چنین برای تنظیم صدا از سیگنال‌های صدا نیز استفاده می‌شود.در مبدل‌های ورودی پاور آمپلی فایر، میکسر، نویزگیر، اکولایزر، فیدبک و در بعضی از آنها میکروفون وجود دارد.مبدل‌های خروجی هم دارای دو اسپیکر اصلی و مانیتورینگ و in ear monitor است.

 

بعضی از سیستم‌های صوتی دارای میکروفون هم هستند که برای مجالس بسیار مناسب اند

خرید و یا اجاره کردن سیستم‌های صوتی

امروزه همه در منازل خود و یا در محل کارشان از سیستم‌های صوتی، یعنی ضبط یا باند استفاده می‌کنند ولی بعضی‌ها در مراسم‌های خود چه جشن و چه در عزاداری معمولا سیستم‌های صوتی مورد نیاز خود را اجاره می‌کنند.

اجاره سیستم‌ صوتی به این صورت است که شما برای مدتی که می‌خواهید سیستم مورد نیاز خود را از مغازه‌هایی مانند کرایه وسایل منزل با توجه به استفاده‌ای که از آن دارید، اجاره می‌کنید و تا زمانی که مشخص کرده‌اید آن را بر می‌گردانید.در زمانی که دستگاه دست شما است هیچ‌گونه آسیبی نباید به آن زده شود وگرنه باید خسارت آن را بدهید و یا آن وسیله را از صاحبش بخرید.

اجاره سیستم صوتی کمک بسیاری در هزینه‌های شما می‌کند

کاربرد سیستم‌های صوتی  و اجاره سیستم صوتی در مراسم‌های مختلف به چه صورت است

شما می‌توانید برای سالن‌های همایش و کنفرانس، هیئت‌ها و مراسم‌های عزاداری، عروسی‌ها و جشن‌های این چنینی یا حتی مراسم تولد، در مسابقه‌های ورزشی، شاید هم در کنسرت‌ها و سالن‌های تئاتر سیستم صوتی مورد نیاز خود را اجاره کنید.همان طور که در بالا اشره شد این سیستم ها بنا به استفاده شما و همچنین بزرگی و یا کوچکی فضا متغیر می باشند.اندازه سالن در انتخاب این سیستم ها بسیار مهم می باشد و برای سالن های کوچک نمی توان از سیستم های قوی با توان خروجی بالا استفاده کرد چراکه نه تنها وضوح صدای خوبی تولید نمی کنند،بلکه باعث آزار و اذیت افراد حاضر در سالن هم می شوند، پس به این موضوع باید توجه ویژه کرد.

مسئله دیگر که در اجاره سیستم صوتی مطرح است، مربوط به نوع استفاده می باشد.اقلام همراه این سیستم های صوتی معمولا برای مراسم های مختلف، متفاوت است. برای مراسم هایی مانند عزاداری و یا مراسم های مذهبی،به دلیل برگزاری این مراسم ها در فضای باز از باند هایی با خروجی بالا استفاده می شود.به غیر از باند، همراه با این سیستم ها یک آمپلی فایر نیز برای تقویت صدا ارائه می شود.

حال که درباره اجاره سیستم برای مراسم های مذهبی و عذاداری های صحبت کردیم، وقت آن است که در ارتباط با استفاده از این وسایل در مراسم های شادی مانند مهمانی ها، عروسی، جشن تولد و… صحبت کنیم.در این مورد از مراسم اقلامی که به همراه این سیستم ها ارائه می شود،کمی با مراسم هاس مذهبی تفاوت دارد.در این مراسم ها علاوه بر باند و آمپلی فایر،از رقص نور نیز استفاده می شود. این رقص نور ها برای جلوه بخشیدن به فضای جشن مورد استفاده قرار می گیرند و طرفداران زیادی نیز دارند، البته در این مدل مراسم ها از دستگاه های تولید بخار نیز استقاده می شود اما این دستگاه ها جزء وسایل همیشگی جشن ها نیست و بیشتر در کنسرت مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم‌های صوتی همراه با رقص نور، مناسب برای جشن‌ها می‌باشند

اجاره سیستم صوتی  و باند چه فوایدی دارد

امروزه با افزایش قیمت و توانایی مردم در خرید، همه راهی برای دسترسی راحت به امکانات پیدا می‌کنند.برای استفاده از هر چیزی می‌توانید راهی مناسب انتخاب کنید.به عنوان مثال برای گرفتن مراسمی لازم نیست که همه وسایل را خریداری کنید.شما می‌تواندی میز و صندلی، لوازم و ظروف پذیرایی و مواردی دیگر را به صورت اجاره در دسترس داشته باشید. یکی از این موارد که وجود آن در هر مراسمی لازم و ضروری است اجاره سیستم صوتی می‌باشد.

با این امکانات شما دیگر احتیاجی به پرداخت هزینه زیاد در جهت داشتن ضبط و باند در مراسم‌ها و یا مهمانی‌ها ندارید و با پرداخت هزینه کم می‌توانید هر وسیله‌ای که احتیاج دارید را برای مدتی اجاره کنید و از آن استفاده کنید.

البته یک مسئله مهم در ارتباط با خرید یا اجاره دستگاه وجود دارد، آن هم بودجه شما است.شما باید با توجه به بودجه‌تان سیستم صوتی مورد نیاز خود را اجاره و یا خریداری کنید.

شما می‌توانید برای مجالس خود سیستم صوتی را اجاره کنید

 

مطلب آخر

همان‌طور که در بالا گفته شد سیستم‌های صوتی انواع مختلف دارند که هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند.این سیستم‌ها با توجه به قابلیت‌هایشان در مکان‌های خاصی استفاده می‌شوند و به دلیل مدل‌ها و قابلیت‌های متفاوت، قیمت‌های گوناگونی هم دارند.

به دلیل قیمت زیاد سیستم‌های صوتی، شما می‌توانید به سمت اجاره سیستم صوتی  بروید.این کار برای برگزاری مجالس بسیار مناسب هستند.اگر نمی‌خواهید برای اجرای مراسم‌تان هزینه زیادی بپردازید می‌توانید به مغازه‌های کرایه وسایل مراجعه کنید.

شما می‌توانید علاوه بر سیستم صوتی، وسایلی مانند میز و صندلی، ظروف و اسباب پذیرایی،ابزار‌های تزیینی و وسایلی مانند این موارد را از این مغازه‌ها برای مدتی اجاره یا کرایه کنید.

این مغازه‌ها برای هر گونه مجالسی مناسب هستند.چه مراسم عزاداری و چه مراسم جشن داشته باشید می‌توانید با کمک موسسه‌های کرایه وسایل مراسم خود را به راحتی برگزار کنید.

در خرید و یا اجاره کردن سیستم صوتی به این که از آن چه استفاده‌ای دارید، دقت کنید و متناسب با استفاده‌تان ضبط و باند خود را کرایه و یا خریداری کنید.

 

خدمات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید