بررسی و معرفی جدیدترین تم نامزدی

مراسم نامزدی

مراسم نامزدی جشنی است که زوج‌های جوان جهت آشنایی با اقوام یکدیگر و همچنین اعلام رسمی ازدواجشان برگذار می‌کنند. این جشن معمولاً قبل از مراسم عقد برگزار می‌شود. در جشن نامزدی داماد به همراه خانواده و اقوام خود هدایای خریده شده را به منزل عروس می‌برند. خانواده و اقوام عروس از مهمانان پذیرایی می‌کنند. در جشن نامزدی میزی گذاشته می‌شود تا زوج جوان بر پشت آن بنشینند، عکس یادگاری بگیرند و هدایا را باز کنند. برای تزئین میز نامزدی بعضی خانواده‌ها این کار را به مراکز تشریفاتی می‌سپارند و عده‌ای دیگر خودشان به این کار می‌پردازند. یکی از مواردی که جشن نامزدی را تبدیل به جشنی شیک و باشکوه می‌کند انتخاب تم است. تم نامزدی شامل، رنگ کراوات یا پیرهن داماد، لباس عروس، گل‌های روی میز و غیره است. در صورتی که رنگ تمامی موارد گفته شده در یک طیف باشد زیبایی خاصی به عکس‌های شما خواهد‌ داد.

در مراسم نامزدی معمولاً  از رنگ‌های ملایمی مانند آبی روشن، صورتی، یاسی و غیره استفاده می‌شود. همانطور که پیش‌تر گفتیم در مراسم نامزدی یک میز تزئین شده به همراه صندلی‌هایی که عروس و داماد بر آن بنشینند وجود دارد.

نکته‌ای که باید توجه کنید این است که میز مد نظرتان با فضایی که در آن جشن برگزار می‌شود تناسب داشته باشد.

معمولاً رنگ تم مراسم نامزدی از طیف رنگ‌های سرد و روشن است.

 

میز و جایگاه عروس و داماد

توجه داشته باشید که باید ارتفاع میز و صندلی‌ها با هم متناسب باشند. همچنین دقت کنید که ارتفاع میز به گونه‌ای باشد که عروس و داماد به خوبی از پشت آن دیده شوند و فضای مناسب با نور کافی جهت عکس گرفتن وجود داشته باشد. به هیچ عنوان از صندلی‌های خیلی بلند استفاده نکنید.اگر برای تزئین میز نامزدی خود از ساتن ویا تورهای رنگی استفاده کرده‌اید می‌توانید برای تزئین صندلی‌ها هم از همان تور و ساتن استفاده کنید. با این کار ظاهری هماهنگ‌تر از میز نامزدی خود خواهید داشت. انتخاب تزئین با ساتن و یا تور از روش‌های قدیمی تزئینات میز نامزدی است.

انتخاب و یا عدم انتخاب این موارد کاملاً به نظر شخصی شما بستگی دارد. اگر تور و یا ساتن را انتخاب کرد‌اید اولین قدم برای شما این است که باید پارچه‌ای را انتخاب کنید که با رنگ تم نامزدی شما هماهنگ باشد. اگر رنگ تندی را برای مراسم نامزدی خود انتخاب کرده‌اید پیشنهاد می‌دهیم تا از پارچه سفید برای تزئین میز خود استفاده کنید. اگر به چند میز با ارتفاع و اندازه‌های متفاوت علاقه دارید پیشنهاد ما استفاده از یک پارچه با اندازه متناسب با فضاهای خالی است.

با این کار می‌توانید فضاهای خالی بین میز‌ها را پر کنید. از دیگر مواردی که می‌توانید بر روی میز نامزدی قرار می‌دهید میوه است، تا در حین مراسم از مهمانان پذیرایی کنید.

امروزه استفاده از گل‌آرایی در مراسم نامزدی بیشتر از قبل شده است.

 

میوه، جا حلقه‌ای و شمع‌آرایی میز نامزدی

از دیگر مواردی که می‌توانید بر روی میز نامزدی قرار می‌دهید میوه است، تا در حین مراسم از مهمانان پذیرایی کنید. توجه داشته باشید که ظرف‌های میوه متناسب با تم نامزدی و ظروف شیرینی خوری باشند. به عنوان مثال ظروف مس و یا برنز با تم فانتزی گلبهی رنگ تناسب چندانی ندارند. به طور معمول برای تزئینات  میز نامزدی از میوه‌هایی همچون انگور، سیب و انار استفاده می‌شود. اما توصیه ما برای شما این است که با توجه به تم نامزدی خود میوه‌ها را انتخاب کنید. مثلا اگر تم مدنظر شما رنگ‌ ملایم و سرد است از انگور سبز، سیب زرد و یا سبز استفاده کنید.

از دیگر مواردی که می‌تواند برای شما یک میز نامزدی به‌یاد ماندنی فراهم کند استفاده از شمع آرایی است. شمع‌آرایی به میز شما جلوه‌ای زیبا و رومانتیک می‌بخشد. اگر نحوه چیدمان میز نامزدی شما سنتی می‌باشد بهتر است از شمعدان‌های بلند و سلطنتی استفاده کنید. اگر تم مدنظر شما فانتزی است می‌توانید از شمع‌های شناور در آب و یا شمع‌های کوتاه با توجه به رنگ تم نامزدی خود استفاده کنید. با این کار فضایی زیبا و خاص به میز نامزدی خود می‌دهید.

یکی از مواردی که بی شک باید برروی میز نامزدی شما باشد حلقه و جای حلقه است. برای انتخاب جا حلقه‌ای بهتر است  کمی وسواس به خرج دهید. چون حلقه از اجزای مهم مراسم نامزدی است. می‌توانید برای تزئین جای حلقه از گل، روبان، تنه درخت برش خورده، استند فلزی، جعبه چوبی، سبدهای کوچک، صدف، مروارید، کوسن‌های کوچک و غیره استفاده کنید

ریسه‌های لامپی تم نامزدی

 طی سال‌های پیش در مراسم‌های نامزدی و عروسی شاهد ریسه‌های لامپی با حباب‌های بزرگ بودیم اما در سال‌های اخیر ریسه‌هایی با لامپ‌های کوچک و تنوع رنگ زیاد جلوه‌ای دو چندان به مراسم نامزدی و عروسی و تولد و غیره بخشیده است. می‌توانید این ریسه‌ها را برروی دیوار پشت سرتان و یا پایین میز نامزدی خود نصب کنید و با نور زیبای آن عکس‌های احساسی و هنری بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم با توجه به تم نامزدی مد نظر رنگ ریسه را انتخاب کنید.

ترکیب گل‌آرایی و بادکنک‌آرایی مراسم شما را متفاوت‌تر خواهد کرد.

 

بادکنک‌‌آرایی تم نامزدی

به عنوان یکی از ایده‌های جدید می‌توان به بادکنک‌آرایی اشاره کرد. این روش طرفداران زیادی هم دارد. طی این سال‌های اخیر روش‌، مدل و طرح‌های متفاوتی در هنر بادکنک‌آرایی پدیدآمده است. به عنوان مثال می‌توانید از روش‌های نصب بادکنک برروی دیوار، استند و یا حتی معلق در هوا بهره‌مند شوید. البته لازم به ذکر است حتما رنگ بادکنک‌های انتخابی شما با تم نامزدی مدنظرتان متناسب و هم رنگ باشد.

 

تنقلات میز نامزدی

می‌توانید از تنقلات و خوراکی‌های متفاوت بر روی میز نامزدی خود بهره‌مند شوید. مثلا از انواع کاپ کیک‌، آب نبات، گیفت‌های خوراکی، فینگرفود‌، انواع شیرینی و غیره استفاده کنید. این خوراکی‌ها می‌توانند به شکل فانتزی و زیبا تزئین شوند. تنقلات ذکر شده در بالا هم میز شمارا زیباتر می‌کنند و هم نماد خوشبختی و برکت و شادی هستند. قرآن بخشی جدایی ناپذیر از مراسم و سفره‌های نامزدی، عقد و عروسی  در فرهنگ و کشور ما است. که مراسم را متبرک می‌کند.

رحل و قرآن تم نامزدی

می‌توانید از رحل زیبا و تزیین شده متناسب با قرآن خود انتخاب کنید. همچنین اگر تمایل داشتید گل‌هایی هماهنگ با اندازه قرآن بین صفحات قرار دهید و آن را بر وسط میز نامزدی بگذارید. همچنین اگر قصد دارید میز نامزدی را روبه روی پرده قرار دهید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ پرده با تم نامزدی شما باید تناسب داشته باشد.

 

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید