اینجوری جشن تولد خیلی بیشتر خوش می گذره

جشن تولد در تهران

جشن تولد

کمک کردن در جشن تولد مثلا خنده رو بودن خوش اخلاق بودن، آواز خواندن باعث میشود جشن به بهترین شکل برگزار شود.

چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم که در تولد بیشتر خوش بگذرد؟

در اینجا تشریفات تهرانی می‌کوشد تا راهکار هایی را به شما آموزش دهد تا با استفاده از آن جشن شاد و به یاد ماندنی را برای خود و فرزندانتان داشته باشید.

جشن تولد گرفتن

چه زمانی جشن تولد بگیریم؟

بهتر است روزهایی را که فردای آن تعطیل است برای تولد انتخاب شود مثل چهارشنبه، پنج شنبه یا تعطیلات رسمی و… .هیچوقت روزی را که بعد  از آن بچه ها مدرسه دارند انتخاب نکنید برای مثال جمعه شب چون باعث میشود شنبه را با بی حوصلگی و خستگی و کلافه بودن آغاز کنند.

معمولا تولد ها را در شب برگزار کنید جز تولد های کودکانه که در مهد ها برگزار می‌شود.

اخلاق در جشن تولد

چگونه به جشن تولد برویم؟

معمولا بهتر است برای تولد لباس های شیک و رسمی را کنار بزارید و سراغ لباس های اسپرتتان بروید. این گونه اگر لباستان کثیف شود دلخور نمی‌شوید و جشن تولد به شما بد نمی‌گذرد.

این نکات رو حتما رعایت کنین:

1. معمولا یک ساعت زودتر آماده شوید و راه بیفتید تا به موقع برسید و تولد را از دست ندهید(خوب دیگه! ترافیک هم باید در نظر گرفت)

2. ضدعرق (تولده دیگه جنب و جوش توش زیاده پس باید بوی عرق ندین)

3. اگر تولد بعد شام بود شام سبک بخورید تا بتونید کیک هم نوش جان کنید.

خوب حالا یه سری نکته برای رفتن به جشن تولد که باید رعایت بشود

کادو چی خوبه بگیریم؟

اول باید ببینم جشن تولد چه کسی است؟! کودک یا بزرگسال. چون اگر تولد کودک دعوت شده‌اید معمولا باید برای بقیه کوچولو های جمع کادو های ریز بخرید تا ناراحت نشنوند و مجلس رو خراب نکنند.

هدیه جشن تولد

حتما حتما این نکات رو رعایت کنید: هیچوقت جای کادو، وجه نقد هدیه ندید در اینصورت احتمال داره طرف مقابل فکر کند شما برای او ارزش قائل نشده اید، بهتر است در اینجور مواقع که فرصتی برای فکر کردن و یا حتی فرصتی برای خرید ندارید یه کارت هدیه تهیه کنید و کادو بدید نکته بعدی این است که تولد پسر بچه ها کادو لوازم خونه مناسب نیست سعی کنید هدیه ای مناسب باروحیات و علایق های پسرونه بگیرید

حال و هوای جشن تولد را بدانید

حتما جویا شوید و ببینید چه کسانی در جشن حضور دارن تا مناسب با روحیات آن جمع اماده بشید.

رعایت کنید

این نکته را در خاطر داشته باشید که اگر زن یا مرد سالخورده در جشن تولد حضور داشت مراعات کنید و باعث اعصاب خوردی وی نشوید مثل زیاد کردن صدای ضبط یا شلوغ کردن زیادی.

چه نکاتی را در جشن تولد رعایت کنیم؟

همراه جمع باشید

هیچوقت در جشن تولد یک گوشه ننشینید، همراه جمع باشید وشادی و پای کوبی کنید.

یه پیشنهاد خوب این که موبایل خودتون رو خاموش کنید

با بچه ها مشغول خوش گذرندان شوید و بی خیال دنیای مجازی، در دنیای واقعی و حال مشغول لذت بردن باشید خوشی های مجازی و اینستاگرام و تلگرام همیشه هستند شما چیزی را از دست نمی‌دهید.

نکات کلیدی در جشن تولد  

بد اخلاقی را کنار بگذارید

اگر به مراسم تولد دیر رسیدید و تمام صندلی ها پر شد ، اشکالی ندارد روی زمین بنشینید و یا اگر کسی دستتان را با کفش و دمپایی در مراسم تولد لگد کرد ، ناراحت نباشید و و فقط لبخند بزنید. اگر به خاطر این چیزها اخم هایتان توی هم باشد مطمئنا صاحب خانه را نیز ناراحت می کنید.

نکات جشن تولد

سعی کنید باعث خوشحالی صاحب تولد باشید به گونه ای که اگر جایی برای نشستن نبود یا هر چیز دیگری این مشکل را به ساده ترین روش ممکن حل کنید مثلا روی زمین بنشیند و با لبخند رضایت موجب خوشحالی صاحب خانه باشید.

خوش رو بودن در جشن تولد چقدر مهم است؟

در جشن تولد عکس بیندازید 

خاطرات رو ثبت کنید. باورکنید یک گوشه نشستن و عکس نگرفتن موجب با کلاسی شما نیست. سعی کنید ژست های بامزه و خاص داشته باشید ولی در عکس ها یکدیگر را مسخره نکنید.

زیاد عکس نگیرید (نه به اون شوری شور نه به این بی نمکی). گرفتن دو تا عکس کافی است.

مسئله دیگر در عکاسی، فراموش نکردن بزرگ ترهاست. فقط با همسن هایتان عکس نگیرید و از همه خیلی محترمانه دعوت کنید تا در عکس ها حضور داشته باشند. غیر از کسانی که با آنها شوخی دارید از باقی افراد حاضر عکس های همین الان یهویی نگیرید. شاید کسی دوست نداشته باشد بدون مقدمه از او عکس بگیرید و بعدا کدورت پیش آید.

رعایت کنید!!!! حواستان به بزرگ تر ها هم باشد و از آنها بخواهید با شما عکس بگیرید.

گرفتن عکس یهویی! خیلی جذاب است به شرطی که موجب دلخوری نشود پس حواستان رو جمع کنید که این شوخی رو با کی می‌کنید.

لحظات رو توی جشن تولد با عکس ثبت کنید.

حتما فیلم برداری کنید

عکس گرفتن در جشن تولد

فیلم گرفتن هم مثل عکس گرفتن حتما نکاتی که بالا گفته شد را رعایت کنید به علاوه اینکه سعی کنید صاحب تولد، دکوراسیون، کیک و مهمان ها همه در فیلم باشند، یک فیلم زیبا با رعایت اصول می‌تواند خاطرات خوبی را در اینده برای متولد به ارغام بیاورد.

طرفتان را بشناسید

برای شوخی کردن حتما روحیات طرف را بشناسید مثلا شاید کسی دوست نداشته باشد شما به شوخی شمع تولدش را فوت کنید و علاقه دارد که همه قواعد را رعایت کند و با ارزو و بستن چشم ها کیکش را فوت کند.

در جشن تولد آواز بخوانید

به تولد جلا دهید آن را با مزه کنید مثلا همگی با هم شعر قدیمی و پر از خاطره “تولد تولد تولدت مبارک….” را بخوانید.

باز هم مراعات کنید

زیاد نمانید و مراسم که تمام شد به خانه خودتان بروید بقول معروف با یک خداحافظی خوشحالشان کنید! و به میزبان اجازه استراحت و تمیز و مرتب کردن خانه را بدهید

رازهای خوش گذرانی بیشتر در جشن تولد

کارهایی که میزبان باید انجام دهید:

در جشن تولد فقط لبخند بزنید

اگر شما لبخند بزنید و همواره چهره خندان داشته باشید به میزبان احساس راحتی می‌دهید و باعث می‌شوید که مراسم بهتر برگزار شود و بیشتر خوش بگذرد.

خساست را در تولد کنار بگذارید

معمولا باید به ازای هر نفر 100 گرم کیک سفارش دهید، حالا حساب کنید مهمان های شما چند نفر هستند و مطابق با تعداد آنها کیک سفارش دهید.

چگونه یک جشن تولد عالی برگزار کنیم؟ 

همسایه را دریابید

بعد از تولد برای تشکر همسایه ها بابت تحمل سر و صدا برای آنها کیک ببرید.

در هنگام سفارش کیک باید نکته بالا را هم مد نظر بگیرید.

زمان جشن تولد را مدیریت کنید 

با مدیریت درست زمان می‌توانید یک تولد عالی برگزار کنید، مثلا برای تولد کودک ساعت خواب او را در نظر بگیرید و برنامه ریزی کنید تا ساعتی که خوابشان می‌آید و بدخلقی می‌کنند تولد را خراب نکنند.

ترفندهای برگزاری مراسم جشن تولد شاد 

تزیین کنید

شمع جشن تولد

بهتره یه گوشه ای از خونه را مد نظر بگیرید و آنجا را بیارایید.

حتما حتما بادکنک ها را به طورمساوی بین بچه های کوچک تقسیم کنید تا بین آنها بحث پیش نیایید.

در جشن تولد خوش اخلاق باشید

به خاطر داشته باشید که تولد همراه با خراب کاری است. مثل شکستن وسایل خونه، کثیف شدن فرش و مبلمان و ….. پس اگر شما فردی هستید که تحمل ندارید بهتر است اصلا به گرفتن تولد فکر نکنید.

نکات طلایی برای گرفتن بهترین جشن تولد

برای جشن تولد شام سبک آماده کنید

چون مختلفات زیادی اعم از کیک، میوه، شیرینی، شکلات، ذرت و…. در تولد وجود دارد اگر قصد شام دادن دارید بهتر است از یک غذای سبک مثل ساندویچ استفاده کنید. حال اگر خواهان بهترین ها هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از تشریفات تهرانی شریعی در جشن هایتان است.