چگونه سبک یا استایل عروسی خود را پیدا کنید؟

استایل عروسی

استایل عروسی

اول از همه به این پرسش پاسخ بدیم که منظور از سبک یا “استایل عروسی” چیست؟ ساده ترین شکل ممکن تعریفش میشه شما دوست دارید عروسی شما چگونه جلوه دهد؟.

به تمام دیدنی ها اعم از محیط برگزاری مراسم “استایل عروسی” گفته می‌شود. همه کارها و برنامه های مد نظر شما مانند گل، لباس عروس و داماد، نورپردازی ،پذیرایی و … همگی به سبکی که شما گزینش می‌کنید بستگی دارد.

با انتخاب سبک برای عروسی خود دایره انتخاب شما کوچک می‌شود و شما را از سردرگمی نجات می‌دهد و شما بهتر می‌توانید تصمیم گیری کنید.

انتخاب سبک و استایل برای عروسی، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به طور موثر با فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات مرتبط با عروسی ارتباط برقرار کنید.

اگر شما به آنها بگویید که سبک عروسی تان روستیک یا کلاسیک است، آنها دقیقاً می دانند که شما در مورد چه چیزی صحبت می کنید و این موضوع به آنها کمک می کند تا بتوانند خدمات و کالاهای موردنیاز شما را دقیق تر و مشخص تر معرفی کنند.

انتخاب سبک و استایل برای  مراسم شما، باعث می‌شود شما راحت تری منظور خود را به ارائه دهندگان خدمات عروسی برسابید و همچنین باعث پیشبرد در کارها می‌شود.

بنابراین مهم است که در ابتدای برنامه ریزی، سبک و استایل عروسی خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله ۶ تا از محبوب ترین سبک های عروسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

پس مهمترین عمل در ابتدا برای برنامه ریزی کار های مراسم عروسی، انتخاب سبک و استایل است.

در این مقاله ما به معرفی 6 تا از محبوب ترین سبک ها می‌پردازیم.

سبک عروسی کلاسیک

بهتر است سراغ سبکی بروید که از گذشته بوده و در آینده هم وجود دارد، سبک عاشقانه یا متعارف؛ در این سبک فقط باید ترفند های قدیمی را کنار بگذارید اینگونه در اینده با دیدن عکس و فیلم های مراسم خود نمی‌خندید.

در سبک کلاسیک معمولا از یک باغ تالار خاص و زیبا و یا یک تالار کلاسیک به همراه رنگ های ملایم و خنثی مانند عاجی و شیری و یا صورتی و گل های رز استفاده می شود.

و همچنین معمولا لباس عروس یک لباس پرنسسی و مجلل است.

عروسی های محلی

در عروسی های محلی سنت ها و آداب های مختلف از نقاط گوناگون جمع آوری شده است به منظور نشان دادن بی حد و مرز بودن عشق، معمولا عروسی محلی برای جمع آوری خانواده ها کنار هم و پذیرفتن افراد با فرهنگ های گونان است.

یک چیز جالب! اگر شما از رسمی خوشتان بیایید می‌توانید از آن بدون هیچ گونه تعصبی در مراسم خود قراردهید.

سبک عروسی glam یا زرق و برقدار

بهتر است بگوییم عروسی درخشان. این سبک عروسی است که در آن همه چیز اعم از لوسترهای کریستا، شمع، سنگ های قیمتی و… دز آن پر زرق و برق هستند.

فراوانی گلهای شاداب و زیبا، کتان های براق و لباس های پرزرق و برق ساقدوش های عروس از مشخصه های این سبک عروسی است. محل برگزاری عروسی در این سبک معمولاً عمارتی با سبک گتسبی یا یک باشگاه کلاس بالا خارج از شهر است.

علاوه بر این، سبک عروسی گلم یک فضای عالی برای نشان دادن برخی از ترند های فانتزی عروسی مانند نصب حلقه های گل و یا پارچه های رومیزی دارای پولک و دیگر تزئینات زرق و برق دار است.

این سبک عروسی، لباس های پر زرق و برق، گل های زیاد و شاداب و در یک باشگاه باکلاس خارج از شهر و یا یک عمارتی با سبک گتسبی برگزار می‌شود. در سبگ گلم از حلقه های گل، رومیزی های پولک دار و هر تزیین که زرق و برق دارد استفاده می‌شود.

سبک عروسی مدرن

بهتر است این سبک را بعنوان یک نمایش زیبایی شناسی مدرن معرفی کنیم. معمولا این سبک مراسم ها داری دکور مینیمالیستی هستند یک عروسی جسورانه، سنت شکن، مدرن و…….

اینگونه عروسی ها معمولا سبک باکلاسی هستند زیرا در موزه،انبارهای شیک و یا صنعتی، یا در گالری های هنری برگزار می‌شود.

در اینگونه مراسمات خیلی کم از میز و گل های مجلل استفاده می‌شود زیرا بیشتر نظر ها روی محل برگزاری مراسم زوم می‌شود.

سبک عروسی روستایی یا روستیک

به طور غالبی الان فکر شما به سمت کومه های گندم،چکمه و… متمرکز شد اما عروسی هایی روستایی از قبل تا به الان پیشرفت داشته مثلا عروسی در مزرعه با تزیین و الایش گل ها و گیاهان یا مثلا عروسی در کوه به همراه عروسی با تاج گل.

معمولا عروسی های با محیط ازاد و سرباز را به عروسی روستایی مانند می‌کنند. ترکیب عناصر مختلف کنار عناصر تصفیه شده جایی است که کل مفهوم سبک روستیک را مطرح می‌کند.

عروسی دارای تم یا موضوع

برای اینکه عروسی شما خاص شود ما این سبک را به شما پیشنهاد می‌کنیم، سبک بیانگر احساس مراسم عروسی و همچنین نشانگر علایق شخصی شماست

شما با انتخاب یک تم می‌توانید تزیین های مراسم خود را بیشتر و مفصل تر کنید. مثلا می‌توانید از تم سرزمین عجایب زمستانی یا تم ملوانی استفاده کنید.

تم همیشه یک رویداد زیبا برای عروسی شما نیست اما ما این قول را به شما می‌دهیم که سرگرم کننده است.