بررسی اجاره ظروف عروسی مناسب و شیک 

مقدمه

 برگزاری مراسم عروسی و ازدواج به بهترین شکل ممکن، برای همه بویژه زوج­های جوان، از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که مطلع هستید با توجه به تورم و گرانی حاکم بر جامعه و شیوع ویروس کرونا و با همه­گیری این بیماری منحوس، بسیاری از مجالس و مهمانی­های بزرگ اعم از مجلس عروسی یا ختم، جشن مهمانی تولد و غیره به تعویق افتادند یا کنسل شدند. اما با این حال بسیاری از مردم به شرایط عادی زندگی برگشتند و مجالس و مهمانی خود را با مهمانان محدود و صرف هزینه کم­تر در خانه، باغ یا محل زندگی خود برگزار کردند. بنابراین برای برگزاری مهمانی و مجلس عروسی در مکان شخصی، نیازمند تهیه وسایل، اعم از اجاره ظروف عروسی مناسب پذیرایی از مهمان­ها می­باشند. در این مقاله سعی داریم به بررسی بیشتر کرایه ظروف مورد نیاز مجلس عروسی بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

ظروف مناسب برگزاری مجلس عروسی

یکی از مهم­ترین مسئله­ای که میزبان با آن سر و کار دارد انتخاب ظروف مناسب برای برگزاری مهمانی یا جشن عروسی خود می­باشد. انتخاب ظروف مناسب، به عوامل متعددی مانند  نوع مراسم، مهمان­ها، نوع غذا و دسر و سرو آن­ بستگی دارد. در مراسم رسمی برای برگزاری باشکوه­تر مجلس می­بایست از ظروف کریستالی که جلوه بسیار درخشانی را به مهمانی می­دهند استفاده کنید. همچنین با توجه به میزان صمیمیت خود با مهمان­ها از ظروف معمولی تر با هزینه مناسب­تر هم می­توانید بهره ببرید. باید به این نکته توجه داشته باشید که سرو بعضی از غذاها، دسرها و نوشیدنی­های مجلس عروسی ، نیازمند ظروفی خاص و منحصربه­فرد می­باشند. برای مثال سرو نوشیدنی در جام­ها یا لیوان­های کریستالی بسیار شیک­تر و چشم­نوازتر از ظروف یکبار مصرف یا از این قبیل ظروف می­باشد. بهتر است که ظروف انتخابی میزبان برای مجلس عروسی متناسب با نوع رومیزی و گل­آرایی میز باشد درواقع در نوع جنس، رنگ و دیزاین باهم هماهنگی داشته باشند. امروزه بسیاری از خدمات دهندگان مجالس و مهمانی­ها کار را برای میزبان و برگزار کننده آن راحت­تر کرده­اند. شما عزیزان میتوانید با اجاره ظروف عروسی از این مراکز با خیال راحت مجلس یا مهمانی خود را به بهترین شکل برگزار کنید.

اجراره ظروف متناسب برای مجلس عروسی
اجراره ظروف متناسب برای مجلس عروسی

انواع ظروف عروسی از لحاظ جنس

همانطور که می­دانید طیف گسترده­ای از ظروف مناسب مهمانی­ها و مجالس عروسی، تولید و به بازار عرضه شده­اند که میزبان با توجه به در نظر گرفتن عواملی که ذکر شد و مقدار هزینه­ی مصرفی، با مشاوره از کارشناسان برگزاری مراسم­ها انتخاب مناسبی را می­تواند داشته باشد. یکی از پرکاربرد­ترین و رایج­ترین ظروف برگزاری مراسم در طرح­ها و شکل­های متنوع، ظروف چینی می­باشد که میزبان باتوجه به دیزاین و سفره­آرایی به کار رفته، نوع مناسبی از آن را به طور سلیقه ای برای مجلس خود انتخاب می­نماید. ظروف کریستالی به نسبت گران­تر از ظروف دیگر می­باشند اما جلوه بی­نظیری را به میز شما می­دهند. بعضی از افراد از ظروف یک­بار مصرف به جهت راحتی و ارزانی در مهمانی­ها و مجالس استفاده می­نمایند اما شکل زیبایی را به مراسم نمی­دهند بنابراین استفاده از آن را به شما توصیه نمی­کنیم. ظروف سفالی، مسی، نقره یا حتی طلا از دیگر نمونه­های اجاره ظروف عروسی محسوب می­شوند.

نکات کلیدی درمورد انتخاب ظروف عروسی

  • تعداد مهمان­ها و در نظر گرفتن مهمان­های ناخوانده
  • انتخاب ظروف متناسب با میز و سفره­آرایی
  • استفاده از رنگ های روشن و خنثی مانند سفید و کرم برای جلوه زیباتر و چشم­نوازتر
  • انتخاب ظروف متناسب با دیزاین و ابعاد میز
  • هماهنگی و هم­خوانی گل­آرایی و تعداد شمع­ها با ظروف
  • تهیه لیستی از ظروف لازم به جهت جلوگیری از خطای احتمالی
  • ذکر جزئیات در سفارش ظروف

انواع ظروف کرایه ای برای مجالس عروسی
انواع ظروف کرایه ای برای مجالس عروسی

 

 

جمع بندی و کلام آخر

امروزه بسیاری از افراد بنابه دلایلی که ذکر شد، مهمانی­ها و مجالس عروسیشان را در منزل، باغ و… برگزار می­نمایند. افراد برای میزبانی و برگزاری مراسم­های عروسی خود نیازمند تدارکات ویژه، تشریفات، وسایل جانبی و اجاره ظروف عروسی درخور و مناسب اعم از ست سرویس­های پذیرایی، ظروف سرو غذا و دسر و نوشیدنی،  قاشق و چنگال، دستمال و… می­باشند. توصیه ما به شما کاربران گرامی این است که برای برگزاری هرچه بهتر مراسم­های خود، با مشاوره از کارشناسان خبره­ی این حوزه ، تشریفات و ظروف درخور و مناسب مهمانی­، مجالس و جشن عروسی خود را از مراکز اجاره دهنده خوب و معتبر تهیه کنید.

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید