بیان نکات ضروری در زمان مراسم عروسی

نکاتی مهم و حائز اهمیت در هنگام برگزاری مراسم عروسی

اگر شما در حال حاضر قصد برگزاری مراسم عروسی خود را دارید قبل از آن باید یک سری نکات را بدانید تا بتوانید مجلس بی عیب و نقص و خوبی را برگزار نمایید. این نکات عبارتند از:

داشتن برنامه ریزی دقیق برای برگزاری مجلس عروسی

حتماً برنامه ریزی دقیق برای برگزاری مراسم ازدواج خود داشته باشید. با بررسی تقویم کاری و روزانه خود همچنین چک کردن روزهای تعطیل روز مراسم را با مشورت همسر خود انتخاب کنید. اگر آیتم برنامه ریزی را نادیده بگیرید نزدیک روز جشن بسیار سر در گم شده و ممکن است فرصت کافی برای انجام کارهای مربوطه نداشته باشید.

در هنگام انتخاب تالار یا باغ تالار برای برگزاری مراسم عروسی، طراحی و زیبایی اتاق عقد، جایگاه عروس و داماد و ورودی سالن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.
در هنگام انتخاب تالار یا باغ تالار برای برگزاری مراسم عروسی، طراحی و زیبایی اتاق عقد، جایگاه عروس و داماد و ورودی سالن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند.

رزرو تالار یا محل برگزاری مراسم عروسی

در هنگام برگزاری مجلس عروسی خانواده‌ها و عروس و داماد باهم به توافق می‌رسند که این جشن را در چه محلی برگزار نمایند. مکان‌های مد نظر عبارتند از: خانه، پارکینگ، باغ شخصی، باغ عمومی، تالار، باغ تالار و غیره. در صورت انتخاب تالار یا باغ تالار، باید از یک الی 2 ماه قبل به مکان‌های این چنینی مراجعه کرده و مناسب‌ترین آن را انتخاب نمایید. تالار یا باغ تالاری که انتخاب می‌کنید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • مکان مد نظر نسبت به شهر یا محل سکونت افراد دعوت شده و عروس و داماد دور نباشد.
  • محل مذکور دارای سرویس دهی و خدمات مناسب باشد.
  • تالار یا باغ تالار انتخابی شما باید غذاهایی با کیفیت مناسب و خوب ارائه هد.
  • محل برگزاری مراسم انتخاب شده باید دارای پارکینگ اختصاصی و یا مامور باشد.

برای اجاره ملزومات عروسی باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا مشکلات احتمالی در روز جشن گریبان گیر شما نشود.
برای اجاره ملزومات عروسی باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا مشکلات احتمالی در روز جشن گریبان گیر شما نشود.

اجاره ملزومات عروسی

اگر قصد دارید تا مراسم عروسی خود را داخل باغ شخصی، پارکینگ محل زندگی خود و غیره برگزار نمایید حتماً باید ملزومات برگزاری این جشن را اجاره کنید زیرا خرید تمام آیتم‌های لازم به تعداد مهمانان به هیچ عنوان توجیه اقتصادی نداشته و به صرفه نیز نخواهد بود.

این ملزومات عبارتند از: صندلی، میزهایی با ابعاد گوناگون، سیستم صوتی، چادر، فرش، رقص نور.

علاوه بر موارد گفته شده باید اقدام به دعوت از گروه موسیقی ، عاقد، تیم تزیینات(گل آرایی، بادکنک آرایی و غیره) نمایید.

برای رزرو یا کرایه تمامی موارد بالا می‌تواند به دفاتر تشریفاتی یا مراکز معتبر مراجعه نمایید. توجه داشته باشید برای رزرو تمامی آیتم‌های گفته شده حتماً باید تعداد دقیق مهمانان را شمرده و متناسب با آن موارد فوق را اجاره نمایید.

انجام مذاکرات لازم با گل فروشی، آرایشگاه، پیرایشگاه و غیره

مذاکرات لازم با آرایشگاه، پیرایشگاه، گل فروشی و غیره را به تعویق نیندازید زیرا ممکن است در نزدیکی روز مراسم ازدواج شما مراکز مذکور شلوغ باشند و به شما وقت ندهند. پس حدالامکان زمان را از دست ندهید.

رزرو تیم عکاسی و فیلم برداری را از قلم نیندازید

همان طور که می‌دانید باید از شب عروسی عکس‌ها و ویدئویی زیبا ثبت شود تا بعدها با دیدن هر یک از این تصاویر، یاد بهترین شب زندگی خود بیافتید. به همین منظور رزرو تیم عکاسی و فیلم برداری حرفه‌ای و با سابقه را از قلم نیندازید.

فارغ از نگرانی و استرس‌های موجود در روز عروسی، تنها تلاش کنید تا به خود و همسرتان خوش بگذرد.
فارغ از نگرانی و استرس‌های موجود در روز عروسی، تنها تلاش کنید تا به خود و همسرتان خوش بگذرد.

آن تایم رسیدن ساقدوش‌ها

اگر شما هم جزو آن دسته از زوج‌های جوانی هستید که برای ساقدوش‌های خود لباس مناسب تهیه کرده‌اید تا در عکس‌های شما حضور داشته باشند باید به آن‌ها تاکید کنید که سر زمان مقرر به مکان عکس‌برداری بیایند و دیر نکنند زیرا دیر آمدن آن‌ها به لوکیشن عکس برداری، باعث می‌شود که بالطبع زمان عکاسی طولانی‌تر شود و شما دیرتر از زمان تعیین شده به مکان برگزاری مجلس عروسی برسید.

از مراسم خود نهایت لذت را ببرید

در طول روز و یا حتی در اوایل شب که باید خود را به مراسم و مهمانان برسانید همواره تلاش کنید تا به شما و همسرتان بد نگذرد زیرا در این روز یکی از مهم‌ترین تاریخ‌های موجود در زندگی شما ثبت می‌شود. پس در صورت بروز هر اشکال یا اتفاقی در روز جشن ازدواج، همواره خون سردی خودتان را حفظ کنید و تمامی نگرانی‌ها را از خود دور کنید. تنها بر این موضوع تمرکز کنید که قرار است به شما خوش بگذرد.

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید