نکاتی جالب پرده آرایی

پرده آرایی چه کاربردی دارد؟

امروزه پرده آرایی جزو تزیینات قابل اجرا در انواع مراسم‌هایی از قبیل: عروسی، نامزدی، تولد، عقد و غیره محسوب می‌شود. زیرا این آیتم جلوه‌ای بسیار لوکس و زیبا به مجالس مختلف می‌بخشد از این رو دفاتر تشریفاتی این نوع از تزیینات را یکی از آیتم‌های قابل اجرا در مراسم دانسته و برای افرادی که درخواست این آیتم را دارند، طبق سلیقه آن‌ها و متناسب با تم مجلس مد نظر، این آیتم را اجرا می‌کنند.

در پرده آرایی، بیش‌تر از پرده سفید رنگ استفاده می‌شود.
در پرده آرایی، بیش‌تر از پرده سفید رنگ استفاده می‌شود.

 

پرده آرایی به چه صورت انجام می‌گیرد؟

از این نوع تزیینات بیش‌تر برای زیبا سازی فضاهایی از قبیل: ورودی سالن، جایگاه عروس و داماد و غیره استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگر فردی قصد دارد تا مراسم عروسی خود را در داخل پارکینگ برگزار کند، افراد طراح و برگزار کننده می‌توانند دیوارهای پارکینگ را با استفاده از پرده حریری تزیین کرده و در زیر آن ریسه‌ای از لامپ‌های رنگی یا مهتابی قرار دهند. این کار یعنی پرده آرایی فضای پارکینگ را بسیار زیبا و متناسب با مجلس عروسی می‌کند.

پرده آرایی جزو هنرهای خاصی است که باید برای انجام آن از افراد ماهر کمک بگیرید.
پرده آرایی جزو هنرهای خاصی است که باید برای انجام آن از افراد ماهر کمک بگیرید.

 

انواع پرده مورد استفاده در پرده آرایی

در  امور مربوط به تزیینات با استفاده از پرده، نمی‌توان از هر نوع پرده یا پارچه‌ای استفاده کرد. تنها پرده‌هایی که برای این امر مناسب هستند عبارتند از:

پرده بر زنتی

این نوع پرده مناسب امور تزیینات نبوده اما عایق بسیار خوبی در برابر آفتاب، آب و غیره می‌باشد. می‌توانید از آن در برگزاری مراسم در فضاهای باز با شرایط جوی نامناسب استفاده نمایید.

پرده حریر عادی

این نوع از پرده از جنس حریر ساده‌ و نازک می‌باشد و برای تزیینات گزینه‌ای چندان مناسب نخواهد بود. زیرا احتمال پاره شدن آن زیاد است.

پرده حریر ضخیم

این نوع پارچه برای امور مربوط به پرده آرایی بسیار مناسب است. معمولاً جنس این حریر ضخیم است و رنگ نباتی دارد. همچنین از آن برای پوشاندن مکان مد نظر نیز استفاده می‌شود. از این پرده می‌توانید برای تزیین دیوار، طاق و غیره استفاده کنید.

حریر آرایی

همان طور که می‌دانید از پارچه حریر در امور مربوط به خیاطی استفاده می‌شود اما امروزه از این نوع پارچه در تزیینات مجالس عروسی، عقد و غیره نیز استفاده می‌کنند همچنین حریر آرایی در دو سبک کلاسیک و مدرن اجرا می‌شود. این کار یعنی تزئین جایگاه یا ورودی عروس و داماد فضای بسیار رمانتیک و جذابی به مهمانی بخشیده و عکس‌های آن‌ها را بسیار زیبا می‌سازد. حریر آرایی در کنار شمع آرایی و گل آرایی فضای مجلس شما را بی عیب و نقص و خاص می‌کند.

استفاده از پرده آرایی و حریر آرایی در برگزاری مراسم عروسی یا عقد در کنار ساحل این روزها بسیار رواج پیدا کرده است.
استفاده از پرده آرایی و حریر آرایی در برگزاری مراسم عروسی یا عقد در کنار ساحل این روزها بسیار رواج پیدا کرده است.

 

نکاتی که در هنگام درخواست پرده آرایی باید بدانید

در هنگام سفارش پرده آرایی یا حریرآرایی بهتر است که رنگ پرده یا حریر را متناسب با تم مجلس خود انتخاب نمایید.

سعی کنید از دفاتر تشریفاتی و مراکز معتبر درخواست تزیینات با استفاده از پرده یا حریر داشته باشید.

در حفظ و نگه‌داری پرده‌ها باید کوشا باشید تا آسیب نبینند در غیر این صورت شما موظف به پرداخت خسارات ناشی از آسیب خواهید بود.

 بهتر است برای زیبایی بصری بیش‌تر استفاده از لامپ‌های ریسه‌ای را فراموش نکنید. این لامپ‌ها به رنگ‌های مختلف وجود دارند که پیشنهاد ما به شما انتخاب رنگ مهتابی آن می‌باشد.

سخن آخر

به طور کلی تزیینات با استفاده از پرده یکی از آیتم‌هایی است که در راستای زیبایی مجالس مجلل و با شکوه مورد استفاده قرار می‌گیرد و این کار فضای مهمانی را بسیار زیبا و رمانتیک می‌سازد حریر آرایی نیز  در برگزاری مراسم مختلف بسیار استفاده می‌شود. حریر آرایی یعنی تزیین جایگاه عروسی و داماد، میز هدایا، مسیر ورودی تالار و غیره با استفاده از پرده‌ای از جنس حریر است. البته در کنار حریر آرایی و پرده آرایی استفاده از شمع آرایی و گل آرایی را به هیچ عنوان فراموش نکنید زیرا وجود این‌ آیتم‌های تزیینی همه با هم مراسم و مهمانی شما را خاص و رمانتیک می‌کند و باعث شود از بهترین شب زندگی خود خاطرات خوبی داشته و آن را به زیباترین حالت ممکن ثبت کنید.

 

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید