کار های مهم در تشریفات مجالس

 مقدمه

اکثر مردم زمانی که نام تشریفات مجالس به گوششان می‌رسد، به یاد مجالسی مانند: عروسی و یا نامزدی می‌افتند. اما این طور نیست و این عبارت تنها در این‏گونه از مراسمات خلاصه نمی‌شود و معنای عمیق تری دارد.

تشریفات مجالس به چه کاری گفته می شود؟

به طور کلی به مجموعه کارهایی که توسط یک تیم حرفه‌ای برای مراسم‌هایی مانند نامزدی عروسی تولد و یا مراسم های رسمی مدیریت می‌شود، تشریفات مجالس می‏گویند. یکی از بهترین راه‌ها برای اداره مراسمات مختلف، همکاری کردن با این دسته از شرکت ها می‌باشد.

تیم های تشریفاتی مجالس تمام کار های مراسم شما را به بهترین شکل انجام می دهند

تیم های تشریفات مجالس چه کارهایی انجام می دهند؟

حتماً می‌دانید که برگزاری یک مراسم به خودی خود جزئیات بسیار زیادی دارد که هر کسی از پس آن بر نمی‌آید در اینجاست که تیم‌های تشریفات مجالس به کمک شما می‌آیند تا تمام کارهای مراسم شما را به نحو احسنت انجام دهند. کار تشریفاتی مجالس به خودی خود کاری استرس زا و دلهره آور می‌باشد و اگر توسط افراد ناوارد انجام شود نتایجی مانند به موقع انجام نشدن کارها و به تاخیر افتادن آنها را در بر دارد. از این رو شرکت‏هایی تاسیس شده اند تا این گونه از کارها را برای شما از صفر تا صد انجام دهند و به شما در برگزاری مراسمات کمک کنند.

 

سفره آرایی یکی از کار های اصلی گروه های تشریفات مجالس است

چه شرکت هایی خدمات تشریفات مجالس انجام می دهند؟

شرکت‌های بسیار زیادی هستند که این‏گونه از خدمات را ارائه می‌دهند اما بیش از ۸۰ درصد آن‏ها خدماتی مانند: عروسی، تولد و ترحیم را پشتیبانی می‌کنند، اما فقط ۱۰ درصد از این مراکز هستند که کارهایی مانند برگزاری سمینارهای مختلف،  کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی را پوشش می‌دهند. تعداد این گونه از شرکت‌ها در ایران بسیار کم می‌باشد.

تیم هایی که زمانبندی دقیقی در انجام کار ها دارند بسیار موفق تراز سایر تیم ها عمل می کنند

آیا برای کارهای تشریفاتی باید مجوز گرفت؟

با توجه به تمام موضوعاتی که در بالا گفته شد، تعدادی از مراکز نیز هستند که در زمینه تشریفات دیپلماتیک، سفارتخانه‌ها و همچنین تشریفات تجاری نیز فعالیت می‌کنند، اما تعداد این دسته از شرکت‏ها بسیار کم است و به ندرت می‌توان آنها را پیدا کرد. همچنین تعداد کمی از این مراکز در ایران وجود دارند که دارای مجوز‌های لازم مانند کد اقتصادی، شماره ثبت و… می‌باشند به جز این شرکت‌ها، بقیه مراکز هیچگونه مجوزی برای کار در این زمینه ندارند. شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که ارائه خدمات تشریفات مجالس برای انجام دادن تشریفاتی مانند مراسم های لوکس، نیازمند مجوز‌های ذکر شده در بالا می‌باشد و موسسه ای که این مجوز‌ها را نداشته باشد به طور قانونی نمی‌تواند فعالیت کند.

تعداد شرکت هایی که برای این کار مجوز دارند بسیار کم می باشد

همکاری با یک تیم تشریفات مجالس، چه مزیت هایی دارد؟

کار کردن با این تیم‌ها مزیت‌های خاص خودش را دارد. یکی از این مزیت‌ها، برگزاری مراسم با توجه به بودجه شما می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به بودجه ای که دارید سفارش کار دهید و اینگونه از شرکت‌ها به راحتی می‌توانند کاری که شما می‌خواهید را برایتان انجام دهند. اگر بتوانید تیمی حرفه ای را برای این کار پیدا کنید، این تیم می‌تواند با توجه به بودجه شما بهترین‌ها را پیشنهاد دهد. به بیانی دیگر شما می‌توانید با حداقل بودجه ای که دارید با مشاوره‌های لازم مراسم خود را به نحو احسنت مدیریت کنید.

مدیریت زمان:

یکی از مهمترین مشخصه‌های یک تیم تشریفات مجالس حرفه ای مدیریت زمان آن می‌باشد. تیمی می‌تواند در این کار موفق باشد که بتواند بر روی زمان مدیریت داشته باشد و کارها را سر وقت انجام دهد. تیمی در این کار موفق است که در مراسم عروسی با زمانبندی دقیق خود از تمامی میهمانان به خوبی پذیرایی کند.

تجربه و مهارت:

هر تیم حرفه ای که این کار را انجام می‌دهد باید از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد تا بتواند کارهای مجالس شما را بدون هیچ گونه کم و کاستی انجام دهد. از این رو برای این کار نمی‌توان به هر گروهی اعتماد کرد.

خدمات تشریفات مجالس در منزل به چه صورت است؟

درست است که برگزاری بسیاری از مراسمات در تالار، هیجان انگیز و به روز می‌باشد اما باید قبول کرد که برگزاری آن در منزل حال و هوای دیگری دارد. به غیر از زیبایی آن می‌تواند از هزینه‌های شما به اندازه قابل توجهی کم کند و شما را از خرج‌های اضافی نجات دهد. بسیاری از تیم‌های تشریفاتی مجالس نیز هستند که اینگونه از خدمات را در منزل شخصی شما انجام می‌دهند و شما می‌توانید به راحتی تمامی کار‌های مراسم خود را به این تیم‌های حرفه‌ای بسپارید.

 

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید