با بادکنک‌آرائی بیشتر آشنا شویم

مقدمه

بادکنک! محصولی که آوردن نام آن پیش هر کودکی باعث می‌شود چشمان او برق بزند. البته بزرگسالان نیز اگر به عقب باز گردند و دوران کودکی خود را مرور کنند، خاطره‌ای هرچند کوتاه از بادکنک بازی خود خواهند یافت که بسیار شیرین بوده است. بادکنک، محصولی شناخته شده و تقریبا قدیمی است که امروزه نمونه‌های بسیار جذاب و متنوعی از آن را می‌توان یافت که اغلب برای تزئین مجالس و مراسمات خاص مانند : تولد، جشن نامزدی، جشن تعیین جنسیت و …  استفاده می‌شود. در واقع امروزه بادکنک‌آرائی مانند گل آرائی، به یکی از ارکان اصلی هر مجلسی تبدیل شده است که ظاهری بسیار شیک و زیبا به مجلس می‌بخشد. در ادامه قصد داریم راجع به این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

بادکنک‌آرائی نسبت به انواع دیگر تزئینات هزینه کمتر و جلوه بیشتری دارد.

 

تاریخچه بادکنک

تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که اولین بادکنک توسط چه کسی و با چه جنسی و هدفی ساخته شد؟ اولین بادکنک از جنس مثانه حیوانات و با هدف وزن کردن هوا توسط گالیله ساخته شد. بعد از آن کودکان با باد کردن مثانه حیوانات برای خود یک بادکنک ساخته و با آن بازی می‌کردند. با گذشت زمان، افراد به فکر ساخت بادکنک با موادی مقاوم‌تر افتادند و انواع بادکنک‌های امروزی به مرور زمان به جهانیان معرفی شد.

از بادکنک‌آرائی چه می‌دانید؟

این ایده تزئیناتی، همانطور که از نام آن مشخص است نوعی تزئین به کمک بادکنک است که برای انواع مراسمات و حتی به عنوان دکوراسیون فروشگاه‌ها نیز استفاده می‌شود. بسیاری از موسسات وجود دارند که کار تزئین به وسیله بادکنک را در انواع رنگ‌ها و مدل‌های مختلف برای مشتریان خود انجام می‌دهند. در هنگام سفارش دقت کنید که بادکنک‌آرائی دارای مدل‌های متفاوتی بوده که هر کدام برای مجلس خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین نوع مراسم خود را در هنگام سفارش در نظر بگیرید. علاوه بر آن اگر مراسم شما از تم رنگی خاصی پیروی می‌کند، بهتر است هنگام سفارش این مورد را نیز به موسسه مورد نظر اطلاع دهید. از مزایای خاص تزئین با بادکنک می‌توان به این نکته اشاره کرد که بعد از پایان مراسم، این نوع تزئین کمتر منجر به کثیف شدن محیط می‌شود. علاوه بر آن نسبت به تزئینات دیگر مانند گل آرائی هزینه بسیار کمتری داشته و جلوه بسیار بیشتری نیز دارد.

تزئین با بادکنک‌ محیط اطراف را کثیف نمی‌کند.

انواع مختلف بادکنک‌آرائی و کاربرد آن

همانطور که گفتیم، برای این هنر زیبا انواع مدل‌های مختلفی وجود دارد که استفاده از هرکدام جلوه خاصی به مراسم می‌بخشد. در ادامه انواع مختلفی از این تزئین چشم‌نواز را نام می‌بریم.

تزئین سقف با کمک بادکنک :

با این ایده تمام، یا بخشی از سقف پوشیده از بادکنک خواهد شد. بادکنک‌آرائی سقفی به ویژه برای افرادی که فضای کوچکی داشته و نمی‌خواهند در فضای کوچک اطراف خود، از بادکنک و سایر تزئینات استفاده کنند، مناسب می‌باشد. زیرا یک سقف پوشیده از بادکنک تزئین به شدت چشم گیر است که فضای پایین را برای ارکان دیگر مراسم خالی می‌گذارد. علاوه بر آن اگر ایرادی در سقف محل برگزاری مراسم وجود داشته باشد، با این ایده، با کمترین هزینه می‌توانید عیوب سقف را پوشانده و مجلس را به شکل چشم نواز تری برگزار کنید.

تزئین با بادکنک‌های خاص :

ایده‌های بسیار متنوعی با کمک بادکنک‌های خاص وجود دارد که همگی جلوه خاصی را به مراسم می‌دهند.

بادکنک‌هایی با سایز بزرگ و پیچیده شده در یک یا چند لایه تور، برای مراسماتی مانند مراسم جشن عقد و عروسی کارایی دارند. بادکنک‌هایی با شکل قلب و گل و … نیز برای تمامی مراسمات مناسب به نظر می‌رسند.

جعبه بادکنک، نوعی بادکنک‌آرائی هدیه محسوب می‌شود.

 از طرفی دیگر امروزه شاهد انواع بادکنک‌هایی هستیم که با دنباله‌ای از گل‌ها تزئین شده‌اند.از این نوع بادکنک‌آرائی بیشتر در مراسم نامزدی و عقد استفاده می‌شود.

 استفاده از بادکنک‌های شیشه‌ای که با نام بادکنک شفاف نیز یاد می‌شوند، بسیار رایج شده است. اصولا برای جذابیت بیشتر داخل این بادکنک‌ها با اسکناس یا شکلات و حتی قطعات کاغذ رنگی و پولک پر می‌شود تا جلوه زیباتری داشته باشند. این بادکنک‌های خاص می‌تواند حتی به عنوان هدیه به کودکان در مراسم داده شود.

علاوه بر موارد گفته شده استفاده از ریسه‌های رنگی در کنار بادکنک‌ها به ویژه در هنگام شب ایده بسیار جذابی است که می‌تواند یک مسیر ورودی زیبا برای یک مجلس را به وجود آورد.

بادکنک‌آرائی سقفی بیشترین جلوه ظاهری و کمترین اشغال فضای مفید را دارد.

 

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید