۱۰ توصیه برای اینکه مراسم عقد محضری ایده‌آل داشته باشید (قسمت دوم)

مراسم عقد محضری ایده‌آل

در بخش قبلی اشاره کردیم که مراسم عقد محضری ایده‌آل امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و به دلیل حجم بالای کاری که زوج ها دارند ممکن است که پیش رفتن کارها برایشان نگران کننده باشد. بنابراین توصیه هایی که ارائه شده است می‌ تواند باعث ‌شود تا نگرانی‌های آنها کاهش پیدا کند.

 یکی از این توصیه‌ها رزرو وقت محضر و همچنین وقت آزمایشگاه بود. همچنین پس انداز و پیش‌بینی هزینه‌هایی که برای مراسم عقد می ‌شود می ‌تواند یکی از توصیه های کلیدی برای زوجین باشد.

  دیگر توصیه ها عبارتند از:

 مدارک لازم را برای عقد کنار بگذارید:

مدارکی که برای عقد لازم است را باید از قبل مشخص کنید و آنها را در گوشه ای کنار بگذارید تا در زمان موعود نگران پیدا کردن این مدارک  نباشید. مدارک لازم برای مراسم عقد شامل اصل شناسنامه زوجین، کارت ملی، برگه آزمایش، عکس سه در چهار، شناسنامه و کارت ملی پدر عروس فتوکپی از صفحات شناسنامه و کارت ملی می باشد.

 لیست کردن مهمانان:

این که شما تعداد مهمانان و همچنین اسم آنها را قبل از مراسم لیست کنید می تواند به شما کمک کند تا  کسی را فراموش نکنید. به شما توصیه می شود که حداقل ۱۰ روز قبل از  مراسم مهمانان خود را لیست کنید.

 شرط های لازم برای عقد و مهریه را تعیین کنید:

طرفین باید قبل از مراسم عقد و یا عروسی شرط های لازم را که برای عقد در نظر گرفتن را با هم نهایی کنند که تا در روز مراسم درباره آن بحثی پیش نیاد. همچنین طرفین باید مبلغ نهایی مهریه را نیز مشخص کنند.

  آماده سازی کادو ها و گیفت ها:

در صورتیکه کادو و شکلات های کوچک خاصی را برای مراسم عقد خود در نظر گرفته اید که اسم عروس و داماد بر روی آن نوشته شود و بین مهمانان پخش شود بهتر است ان را چند روز قبل آماده کنید.

انتخاب لباس مناسب

انتخاب لباس مناسب:

لباس برای مراسم یکی از بزرگترین درگیری‌های عروس خانم ها به می آید. عروس ها بر اساس سلیقه ای که دارند لباس عقد خود را انتخاب می ‌کنند. بنابراین شما باید قبل از مراسم عقد رنگ لباس خود را انتخاب کنید.

در صورتی که مراسم شما در دفتر ازدواج برگزار می شود بهتر است که یک لباس ساده و یا کت و شلوار بپوشید اما اگر می خواهید بعد از عقد به تالار پذیرایی بروید و در آنجا مراسم خود را برگزار کنید باید یک پیراهن بلند و یا کوتاه انتخاب کنید. بهتر است که حتماً قبل از مراسم عقد لباس خود را امتحان کنید.

 انتخاب آرایشگاه موردنظر:

معمولاً عروس ها برای مراسم عقد آرایش زیادی انجام نمی دهند. اگر اطرافیان شما با مهارت های آرایشگری آشنایی دارند بهتر است که برای مراسم عقد به آنها مراجعه کنید اما اگر می خواهید که متفاوت باشید باید از چند روز قبل از مراسم آرایشگاه مورد نظر خود را تعیین کنید و از آنجا وقت بگیرید.

استفاده از آینه شمعدان

استفاده از آینه شمعدان:

آینه شمعدان جزء خریدهایی به حساب می ‌آید که در مراسم عقد بسیار ضروری می ‌باشد و می ‌تواند سفره عقد شما را زیبا کند. بنابراین عروس و داماد باید بر اساس سلیقه ای که دارند اینه شمعدان سفره عقد خود را انتخاب می کنند. حتماً باید چند روز قبل از مراسم عقد به بازار بروید و اینه شمعدان مورد نظر خود را خریداری کنید.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

خدمات مرتبط :