۱۰ توصیه برای اینکه مراسم عقد ایده‌آل داشته باشید (قسمت اول)

مراسم عقد ایده‌آل

امروزه به دلیل بالا بودن هزینه ها بسیاری از زوج ها ترجیح می دهند که عقد خود را در دفتر ازدواج برگزار کنند. برخی از زوج ها به عقد محضری بسنده می  ‌کنند اما آن دسته از افرادی که بین عقد و عروسی آنها فاصله می ‌افتد می ‌توانند یک مراسم عقد کوچک در تالارهای پذیرایی برگزار کنند.

 زوج هایی که در تکاپوی عقد و یا مراسم عروسی هستند  کارهای زیادی برای انجام دادن دارند و همچنین روزهای بسیار خسته کننده ای را می گذراند.

توصیه هایی که در ادامه بیان می شود می تواند به شما کمک کند تا مراسم عقد ایده‌آل را برگزار کنید و برای شما لذت بخش باشد.

توصیه هایی برای برگزار کردن مراسم عقد ایده‌آل

 

مراسم عقد ایده‌آل

 

 شما برای برگزار کردن مراسم عقدی که باب میلتان باشد باید کارهای بسیار زیادی را انجام بدهید. مراسم عقد شامل رزرو آرایشگاه، خرید حلقه، رزرو دفتر ازدواج، خرید آینه و شمعدان، کت و شلوار، لباس عقد انتخاب گل و همچنین رزرو گروه عکاسی می باشد.

 انتخاب کارت عروسی و همچنین پخش کردن آن نیز جزء کارهای مراسم عقد و عروسی به حساب می آید.

 حجم بالای این کارها باعث می شود تا زوج ها در روز عروسی دچار استرس بسیار بالایی شوند. بیشتر زوج ها نگران هستند که کارهای آنها خوب پیش نرود اما با توصیه های زیر می توانید کارهای مراسم عقد و عروسی را به طور کامل پیش ببرید و نگرانی‌های خود را کاهش دهید.

 از یک ماه قبل باید

برای محضر وقت بگیرید: اگر مراسم عقد شما در دفتر ازدواج است بهتر است که چند ماه قبل از روز موعود برای عقد از دفتر ازدواج وقت بگیرید. هرچه این کار را زودتر انجام دهید خیال شما از بابت رزرو دفتر ازدواج راحت خواهد شد.

مراسم عقد ایده‌آل

روزهایی که به دلیل جشن ها و یا اعیاد تعطیل می باشد و یا ماه های قبل از ماه محرم به دلیل اینکه مراسم عقد و عروسی بسیار زیاد است بیشتر دفترهای ازدواج وقت خالی ندارند بنابراین بهتر است که وقت و رزرو دفتر ازدواج را در اولویت قرار دهید. حتما سر ساعتی که به شما گفته می ‌شود در دفتر ازدواج حضور داشته باشید.

زمان رفتن به آزمایشگاه را تعیین کنید: زمانی که دفتر ازدواج مراجعه می ‌کنید با نشان دادن شناسنامه های زوج و یک قطعه عکس می توانید برگه معرفی نامه به آزمایشگاه را از آن‌ها بگیرید. به این نکته توجه کنید که جواب آزمایشگاه تنها یک ماه اعتبار دارد و توصیه می شود که قبل از رفتن به آزمایشگاه از خوردن داروهای کدئین دار دوری کنید.

هزینه های مرتبط با مراسم را پیش بینی کنید: بهتر است تمام هزینه ‌هایی که برای مراسم عقد و عروسی در نظر گرفتید را برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی می تواند به شما کمک کند تا در هزینه کردن به مشکل برنخورید و حتماً برای هزینه‌هایی که در نظر گرفته اید پس اندازی را در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها می ‌تواند هزینه آتلیه عکاسی، دسته گل، خرید حلقه، آینه شمعدون قرآن و کرایه سفره عقد باشد.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

خدمات مرتبط :