چگونه یک عروسی کم هزینه برگزار کنید

عروسی کم هزینه

تشریقات مجالس تهرانی در این مقاله از سایت خود برای شما درباره ی این که چگونه یک عروسی کم هزینه برگزار کنید برای شما صحبت می نماید.

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور امروز برای برگزاری مراسم باید مدیریت هزینه داشت و این ممکن نیست جز با برنامه ریزی، باید علاقه مندی ها و خواسته های خود را بدانید تا با توجه به آنها یک مراسم کم هزینه و در عین حالا مطابق با خواسته خودتان برگزار کنید شما قبل از هرچیزی نیاز به یک برنامه دارید تا بدانید چه مبلغ هزینه ای باید در کدام قسمت خرج کنید.

از دید خیلی از افراد برنامه ریزی برای مدیریت هزینه ها در یک مراسم عروسی غیر ممکن است اما برعکس! این یک پروسه کاملا اسان است. شما می‌توانید با تهیه لیست قیمت آن دسته از وسایل مورد نیاز به صرفه ترین آن را تهیه کنید و همچنین در هزینه از اول زندگی صرفه جویی کنید(صرفه جویی اقتصادی!).

عروسی کم هزینه

برای یک عروسی کم هزینه :

ابتدا بودجه خود را تنظیم کنید

بهتر از خجالت را کنار بگذارید چون این یک مسئله کاملا عامیانه ست و اصلا نباید باعث خجالت شما شود. بنشینید و درباره قسمت مالی مراسم خود برنامه ریزی کنید، اینگونه راحتتر می‌توانید از خدمات موجود در شهر خود استفاده کنید.در واقع تعیین بودجه اولین و مهمترین قدم در برگزاری یک مراسم عروسی می‌باشد.

با پیدا کردن قیمت اقلام مورد نیاز خود در مراسم در محل سکونت خودتان حالا می‌توانید بودجه را با توجه به اولویت های خودتان تقسیم کنید.

یک برنامه ریز استخدام کنید یا از شرکت های تشریفات عروسی استفاده کنید

شاید فکر کنید این کار اصلا از نظر اقتصادی به نفع شما نیست. اما کاملا برعکس! تشریفات عروسی با برنامه ریزی های خود به شما کمک می‌کنند که مطابق با بودجه خود یک عروسی مراسم خوب برگزار کنید. در واقع انها حرفه ای هستند (هر کسی را بهر کاری ساخته اند) می‌توانند در معرفی خدمات مطابق با بودجه شما کار شما را سهولت بخشند.

برگزاری مراسم عروسی خارج از فصل و در روزهای غیر تعطیل

برای صرفه جویی در هزینه ها چند تا پیشنهاد ویژه اول اینکه فصل زمستان مناسب تر است چون معمولا مراسم در این فصل کمتر است، دوم روزهای غیر تعطیل و حتی عید ها در این روز ها معمولا ارائه دهندگان خدمات عروسی اعم از تالار ها و ….. تخفیف های ویژه ای دارند که شما می‌توانید از آنها بهره مند شوید.

با فروشندگان صادق باشید

بهتر است مستقیما مقدار بودجه خود را بدون هیچ نگرانی بیان کنید زیرا در این صورت آنها می‌توانید خدمات مطابق با قیمت شما را راحت تر به شما معرفی کنید و هم در وقت خود صرفه جویی کرده اید.

لیست مهمانان خود را کاهش دهید

برای کاهش هزینه عروسی یک اصل مهم وجود داررند. در واقع هر چه تعداد مهمان ها در عروسی شما بیشتر باشد به همان نسبت خرج شما هم زیادتر می‌شود پس در اولین قدم نسبت به کم تر کردن مهمان های خود قدم بردارید.

تالار پذیرایی عروسی یا باغ تالار خود را عاقلانه انتخاب کنید.

جایگاهی که در آن مراسم عروسی خود را برگزار می‌کنید مقدار قابل توجه ای از بودجه شما را پذیرا است ما پیشنهاد می کنیم به مقالات ما که به طور دقیق نحوه انتخاب تالار مناسب را توضیح داده مراجعه کنید و به توصیه های ما عمل کنید.

تمام قراردادها را با دقت بخوانید

حتما قبل از اینکه متن قرار داد با تالار و یا خدمات و فروشندگان را امضا کنید آن را به طور دقیق مطالعه کنید و بی گدار به آب نزیند اگر حتی جایی را متوجه نشدید بپرسید، سعی کنید خدماتی که بودن یا نبودن آنها فرقی ندارد را کنار بگذارید و از پرداخت هزینه های اضافی و بیهوده صرف نظر کنید.

سادگی بهترین است

بهترین سبک، سبک مینیمالیستی یا به زبان عامیانه سبک ساده است. سادگی خیلی شیک تر و در عین حال از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

استفاده مجدد و بازیافت

یک پیشنهاد ویژه با مسئول خدمات گل آرایی صحبت کنید تا برای این کار از گل هایی استفاده کند که در اینده شما در دکوراسیون خانه خودتان ازآنها استفاده نمایید.

بلافاصله به ماه عسل نروید

اگر شما نمی‌توانید برای مراسم عروسی خود بودجه ای زیاد مد نظر بگیرید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از مراسم به خود استراحت دهید و سریعا به مسافرت نروید اینگونه شما قادر خواهید بود پول پس انداز کنید.

 

دیگر مقالات سایت تشریفات مجالس تهران: