آنچه باید قبل از انتخاب تالار تشریفات مجالس بدانید

از آگهی‌های روزنامه گرفته تا توصیه دوست و آشنا همه و همه راهکارهایی است که شما می‌توانید بهترین گزینه را برای انتخاب تالار تشریفات مجالس عروسی در پیش بگیرید، اما راه ساده‌تر و سریعترش خواندن گزارشی است که در پی می‌آید. تالارهای عروسی و باغ های تشریفات مجالس درواقع نوع پیشرفته‌‌ همان رستوران‌های قدیم است که به نوعی شاخه فعالیتشان را تغییر داده‌اند و علاوه بر فروشندگی غذا خدمات متنوع دیگری هم ارائه می‌دهند.

این تالار‌ها عموما به سه دستهٔ تالارهای عادی داخل شهر، تالارهای درون هتل‌ها وسرانجام باغ تالار تقسیم می‌شود.
با این حال پایه قراردادی این سه نوع تقریبا یکی است و هریک از آن‌ها به تناسب مکان و شرایط و خدمات خاصی که ارائه می‌دهند، قیودی را به قرارداد خود می‌افزایند. اما به طور کلی حرفه و شغل تالارداری جزو یکی از اصناف بسیار پرمخاطب در شهرهاست و از زمانی که زندگی رنگ و بوی صنعتی به خود گرفته کسب و کارشان سکه شده است. به طوری که تقریبا در تمام خیابان‌های اصلی و فرعی شهر یک یا دو تالار تشریفات مجالس ساخته شده و هر روز مراسمی در آن‌ها برقرار است و حالا عده‌ای با لباس سیاه و عزادار یا گروهی هم با هلهله و شادی پیوند عروس و داماد را جشن می‌گیرند. پس مطمئن باشید این حرفه هرگز تعطیلی نداشته و همواره پرمخاطب است به همین دلیل صاحبان تالار‌ها می‌گویند: «ما روز و زمانمان را می‌فروشیم، نه غذایمان را.»
تالارهای پذیرایی به طور عادی مراسم عروسی برگزار می‌کنند، البته آن‌ها میزبان مهمانی‌های مناسبتی مانند مهمانی حاجی بازگشته از خانه خدا هم هستند، اما این گونه مهمانی‌ها بیشتر در حیطه رستوران هاست و بیشتر افراد این مکان‌ها را برای برگزاری مهمانی‌های مناسبتی که زمان پذیرایی کوتاهی هم دارد، مناسب‌تر می‌دانند.
به هر حال هرچند همواره بهترین‌ها را برای شما آرزو داریم اما برگزاری مراسم عروسی از هر جهت پیچیده‌تر است، بنابراین نوع قرارداد آن نیز مهم است.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.